3 bekçiyi etkisiz ağıl getirip çiftliği soyan iki çirkin tutuklandı

3 bekçiyi süreduran ağıl getirip çiftliği soyan iki çirkin tutuklandı

ADANA – Adana’da 3 bekçiyi silahla atıl ayla getirip, ellerini ve kollarını bağladıktan sonra, çiftlikten 4 traktör, 3 ilaçlama makinesi, römork, 2 monitör, 2 el telefonu, sarıkız biçme makineleri ile benzeri miktar tarımsal ilacı gasp ettiği öne sürülen iki şüpheli tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre görüngü, 6 Gücük Ay günü saat 02.30 sıralarında Yüreğir ilçesi Doğankent Mahallesi’ndeki Hüseyin A.’nın çiftliğinde meydana geldi. İddiaya bakarak silahlı ve yüzü maskeli bir takım sakil, çiftlikteki bekçiler Yusuf Y. (54), Harun Ergin K. ile Yaşar A.’yı darp yazar, ellerini bağladı. Şüpheliler, otopark halindeki 4 traktör, 3 ilaçlama makinesi, römork, 2 monitör, 2 el telefonu, duman biçme makineleri ile tıpkı tutar zirai ilacı gasp edip, çiftlikten ayrıldı.

Bekçilerden birinin ellerini çözüp, durumu bildirmesi konusunda adrese Adana Itimat Müdürlüğü Düzenlilik Bölüm Müdürlüğüne ilişkin Gasp Sektör Amirliği ekipleri gönderme edildi. Bölgedeki asayiş kamerası görüntülerini inceleyen ekipler, şüphelilerin ‘kasten öldürmeye teşebbüs’, ‘nitelikli dolandırıcılık’ kabil suçlardan 23 kaydı mevcut ve 10 ayrı suçtan aranan Enes Özkılıç (25), Mualla Saka ile Veysel Ö. olduğunu belirleme etti. Bölgede araştırma yapan ekipler, çalınan traktör, römork ve ilaçlama makinesini ayrımsız portakal bahçesinde metrukiyet halde buldu. Şüpheliler ise adreslerine planlı operasyonla yakalandı. Mavera yandan olaya karıştığı belirlenen firari 2 şüpheliyi ise yakalama çalışmalarının sürdüğü bildirildi.

Emniyete götürülen şüphelilerin, ifadelerinde birbirlerini suçladıkları öğrenildi. İşlemlerinin peşi sıra adliyeye gönderme edilen şüphelilerden Enes Özkılıç ile Yüce Sucu çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken, Veysel Ö. ise adli taharri üzere başıboş bırakıldı. Ele geçirilen kurgu ve malzemeler ise sahibine teyit edildi.

Share: