Adana’da bekçilerin ellerini bağlayıp çiftlikte gasp özne 2 şüpheli tutuklandı

Adana’nın eşkal Yüreğir ilçesindeki ayrımsız çiftlikte 3 bekçinin ellerini bağlayıp 4 traktör ile ara sıra eşyaları gasbeden silahlı ve maskelenmiş 3 zanlıdan 2’si tutuklandı.

Adana’yı bile etkileyen 6 Şubat’taki Kahramanmaraş merkezli depremden kısaca iki saat önceki Doğankent Kışla Mahallesi’nde Hüseyin A’ya ilişik çiftliğe giren maskeli ve silahlı benzeri ekip, burada memur bekçiler Yusuf Y. (54), Harun Reşit K. (64) ve Yaşar A’nın (64) ellerini iple bağlayıp 4 traktör, römork, 3 ilaçlama aleti, 2 çim prizma makinesi, ayrımsız hacim zirai çare, 2 cep telefonu ve 2 televizyonu gasbedip kaçtı.

Şüphelilerin kaçmasının ardından bekçiler ilişkin oldukları ipleri çözerek durumu polise bildirdi.

Olay namına irsal edilen İl Inanma Müdürlüğü Asayiş Şubesi Gasp Kısım Amirliği ekipleri, zanlıların kaçış istikametindeki asayiş kamerası görüntülerini incelemeye aldı.

Ekipler, görüntülerden yola çıkarak 3 şüphelinin kimliğini tespit etti.

Zanlılar Enes Ö. (25), Ulvi S. (27) ve Veysel Ö. (25) saklandıkları adreslere yapılan baskınlarla yakalandı. Gasbedilen şalter ve eşyalar bile bulunarak sahibine doğrulama edildi.

Bu arada şüphelilerden Enes Ö’nün “bilerek öldürmeye adım”, “uyuşturucu ticareti” ve “dolandırıcılık” gibi olaylardan emniyette 23 suç kaydının bulunduğu, 16 ayrı suçtan dahi arandığı öğrenildi.

Diğer şüphelilerin birlikte arakçılık olaylarından suç kayıtlarının bulunduğu bildirildi.

Emniyetteki işlemlerin peşi sıra adliyeye atıf edilen 3 zanlıdan Enes Ö. ve Büyük S. çıkarıldıkları gözcü hazar ceza hakimliğince tutuklandı, başkası adli taharri şartıyla başıboş bırakıldı.

Polis, kimliğini belirlediği aynı şüpheliyi de görmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Share: