Zelzele bölgesinde çerge kentlere erke sağlandı

Toroslar EDAŞ, Osmaniye, Gaziantep ve Adana’de geçen hafta itibariyle tamamladığı yer sarsıntısı kaynaklı aksaklık tamir faaliyetlerini sürdürdüğünü duyurdu. Bölgede kurulan çadır kentlere erke sağlandığını duyuran müşareket, sokak ve kent aydınlatmalarının tamamının bile çalışır kuzuluk getirildiğini açıkladı.

Toroslar Cıvıltı Dağıtım AŞ (Toroslar EDAŞ) Osmaniye, Gaziantep ve Adana’de depremlerle oluşan ve güzeşte hafta itibariyle tamamını onardığı hareketlilik arızalarının ardından, depremden bu yana kurulan keçe kentlere de enerji sağladı.

Hizmet verdiği illerden Osmaniye, Gaziantep ve Adana’birlikte depremi takiben ivedilikle uygulamaya aldığı facia planları kapsamında tıpkısı yandan aksaklık belirleme ve tamir çalışmalarını tümler, sair yandan dahi taharri istirdat faaliyetleri için mukteza enerjiyi sağlayıcı müşareket, depremde evlerini kaybeden veya evlerine giremeyen vatandaşlar üzere kurulan keçe kentlerin dahi enerjisini sağladığını duyurdu.

Öte yandan bu süreçte trafo, fidan, iletken, tavzih armatürü, düzlük dağıtım kutusu ve pano üzere tekmil ihtiyaçları aceleten karşılayan Toroslar EDAŞ, bu sayede ilişkin kurumlarla yürüttüğü koordinasyon çerçevesinde, yeni kurulacak keçe ve taşımalık kentler üzere gelen talepleri üstelik karşılayabiliyor.

OSMANİYE’DE ENERJİ ARZI KARŞILANDI

Şirket, kent aydınlatması ve şebekedeki arızaların tamamını giderdiği Osmaniye’bile vatandaşların çadır yahut konteyner kentlerde ışıklandırma ve istinas kabil müstacel ihtiyaçlar üzere lüzumlu enerji arzını birlikte karşıladı.

32 ÇADIR KENTTE 3 BİN 454 ÇADIRIN ENERJİSİ SAĞLANDI

İlde bir nice noktada değişik büyüklüklerde kurulan 32 çadır kentte düz düzlük 3 bin 454 fazla çadırın özellikle ısınma ve tenvir ihtiyaçlarını zaruri durumlarda jeneratörlerle karşılayan şirket, yıpranmamış kurulan çerge kentler için birlikte enerji taleplerini almaya devam ediyor.

GAZİANTEP’TE 93 ÇADIR KENTTE 5 BİN 428 ÇADIRIN ENERJİSİ SAĞLANDI

Gaziantep’te bir nice noktada farklı büyüklüklerde kurulan 93 oba kentte saha düzlük 5 bin 428’i çok çadırın ilkin istinas ve tenvirat ihtiyaçlarını muktezi durumlarda jeneratörlerle karşılayan iştirak, yıpranmamış kurulan otağ kentler üzere bile erke taleplerini almaya devam ediyor.

Böylece ortaklık, özellikle depremin kırıcı yaşandığı Nurdağı ve İslahiye kabil ilçelerdeki vatandaşlar için kurulan otağ yahut konteyner kentlerde, tenvirat ve istinas kabil müstacel ihtiyaçlar üzere zaruri erke arzını karşıladı.

ADANA’DA ÇADIR KENTLERE ENERJİ SAĞLANDI

Adana’dahi farklı büyüklüklerde kurulan 76 çadır kentte düzlük düzlük 2 bin 762 çadırın özellikle istinas ve ışıklandırma ihtiyaçlarını önceden jeneratörlerle karşılayan müşareket, şu anda bu noktaları şebekeden besleyebiliyor. Toroslar EDAŞ otağ kentlerin yakınına konumlandırdığı trafolar, kentlerin içine yerleştirdiği fidan ve çektiği iletkenlerle çadır kentlerde emniyetli yerleşimi sağlıyor.

3 BİN 167 KAYRAN ÇALIŞANIYLA FAALİYETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Toroslar EDAŞ çadır kentlerin yakınına konumlandırdığı trafolar, kentlerin içine diktiği dikme ve çektiği iletkenlerle oba kentlerde sakıncasız yerleşme sağlanmasını amaçladı.

Sorumluluk bölgesindeki depremden etkilenen illerde Toroslar EDAŞ; Hükûmet Merkezi EDAŞ ve Ayedaş ile gelişigüzel gayrı cümbüş dağıtım şirketleri ve müteahhit firmalardan mevrut destek ekipleri de karışma girmek amacıyla 3 bin 167 kayran çalışanıyla faaliyetlerini sürdürüyor.

Saha çalışmalarında 107 kamyon, 198 sepetli miftah, 969 pick-up ve hep gücü tahminî 41 bin kilovata ulaşan farklı büyüklüklerdeki 2 bin 472 jeneratör kullanılıyor.

Share: