Zalim yetkili Rogov: “Ukrayna ordusu Zaporijya Nükleer Santraline saldırdı”

Rusya vasıtasıyla obstrüksiyon edilen Zaporijya bölgesinde kurulan Acımasız askeri-sivil yönetim sorumlularından Vladimir Rogov, “Ukrayna ordusu Zaporijya Çekirdeksel Santraline saldırdı” dedi.

Rusya’nın, Ukrayna’nın Zaporijya bölgesinde kurduğu askeri-sivil idare sorumlularından Vladimir Rogov, akıbet günlerde Zaporijya Çekirdeksel Santrali’nin tasavvur alınmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Ukrayna ordusunun kontrolü altındaki topraklardan roket ve futbolcu atışlarıyla santralin vurulduğunu açıklanan Rogov, “Ukraynalılar, Energodar ve Zaporijya topraklarına yönelik aheste saldırılarına bitmeme ediyor. Santralci komutanlığının bulunduğu bölgede, ışıma töz alanının bulunduğu noktaya ve itfaiye alanına 5 fırlatma kaydedildi. Santrale müteveccih saldırılar, Kiev rejiminin kontrolü altındaki Dnipyer’den roket ve topçu atışlarıyla gerçekleşti” dedi.

Rogov ayrıca saldırılar sırasında kimsenin beis görmediğini belirtti.

Rusya Defans Bakanlığı, 5, 6 ve 7 Ağustos tarihlerinde Ukrayna ordusu aracılığıyla insansız çekicilik araçları ve futbolcu atışlarıyla Zaporijya’ya saldırılar gerçekleştirildiğini ancak Moskof gelgel defans sistemleriyle bu saldırıların püskürtüldüğünü açıklamıştı. – MOSKOVA

Share: