Zafer Ultra Maratonu’nda dördüncü dönme tamamlandı

Balaban Utku’in 100. yılı zımnında düzenlenen Galebe Ultra Maratonu’nda dördüncü bölüm tamamlandı.

Nef Vakfı yoluyla bu yıl ilk kez planlı ve Nazik Saldırı rotasını izleyen dünyanın genişlik kip ve düşündürücü maratonlarından “Utku Ultra Maratonu”nun dördüncü günü sona erdi.

Salihli Şehit Fevzi Tüzünalp Şehitliği’nden başlayan koşun, Turgutlu Şehitliği’nde tamamlandı.

Balaban Tecavüz’un 100. yılında Afyonkarahisar Kocatepe Anıtı’ndan başlayan maratonun dördüncü gününde sporcular, 60 kilometre koştu.

Galibiyet Ultra Maratonu, yarın Turgutlu-Kemalpaşa, pazar haset ise Kemalpaşa-İnciraltı güzergahında devam edecek ve İzmir Cumhuriyet Meydanı’nda tamamlanacak.

Maratonun katılımcılarından Mahmut Çetin, ilk 3 günde 190 kilometre koştuklarını belirterek, “Bugün dahi 60 kilometre koştuk. Şu ana büyüklüğünde 250 kilometre katettik. İlk 3 bölüm Afyonkarahisar ve Kütahya’da savaşın yaşandığı bölgedeki şehitliklerimizi dolaştık. Bugün Salihli’den Turgutlu’ya geldik. Ferda Turgutlu’dan Kemalpaşa’ya gideceğiz. Sonuç gün ise İnciraltı’nda Cumhuriyet Altını Meydanı’nda koşumuzu tamamlayacağız. Herkesi İzmir’e bekliyoruz, sonuç günkü koşumuzda yanımızda olup bize bindi vermelerini istiyoruz.” diyerek konuştu.Share: