VİOP’ta fihrist kontratı haftaya düşüşle başladı

Ağustos vadeli indeks kontratı, yeryüzü bağan 2.747,75 puanı görmesinin ardından önceki normal gösterim kapanışının yüzde 0,5 altında 2.752 seviyesinden muamele görüyor.

Cuma Namazı haset eş ağırlıklı benzeri reviş izleyen dizin kontratı, normal seansı yüzde 0,2 azalışla 2.765,75 puandan tamamladı. Indeks kontratı, akşam ezanı seansında da gerileyerek 2.759,75 puana indi.

Analistler, dünya genelinde hesaplı aktiviteye ait küsurat endişelerle küresel nasip piyasalarının yıpranmamış haftaya aksi ayrımsız seyirle başladığını söyledi.

Bu hafta acun genelinde bilim gündeminin oldukça ciddi olduğuna dikkati çekici analistler, ÇAKER Merkez Bankası’nın (Fed) çarşamba haset açıklanacak getiri kararının ise yatırımcıların odağında saha aldığını dile getirdi.

Analistler, devam fail bilanço döneminde şirketlerin karlılıkları ve ati döneme ilişik beklentilerinin birlikte piyasalarda behre ve göz bazlı ayrışmaları artırabileceği rapor etti.

Zaman az içinde orak ayı ayı kapasite tasarruf oranı ve tam geçim yürek endeksi, yetersiz dışında ise Almanya’da Ifo endeksleri ve BENDE’dahi Chicago Fed ulusal etkinlik endeksi ile Dallas Fed imalat sanayi endeksi verilerinin takip edileceğini belirten analistler, ustalık açıdan endeks kontratında 2.740 ve 2.700 puanın destek, 2.770 seviyesinin direnç konumunda olduğunu kaydetti.

Piyasalar Fed haftasına menfi başladı

 

ABD için sükûnet beklentisi yüzdelik 75

 

Borsada beş göstergeye bakarak genişlik

 

Share: