VİOP’ta indeks kontratı güne düşüşle başladı

Ağustos vadeli endeks kontratı, bildirme bağan 2.783,00 puanı görmesinin arkası sıra eski normal projeksiyon kapanışının yüzde 0,1 altında 2.788 seviyesinden iş görüyor.

Mazi alış ağırlıklı aynı ezgi izleyen dizin kontratı, normal seansı yüzde 0,9 artışla 2.790,75 puandan tamamladı. Fihrist kontratı, akşam seansında ise 2.786,25 puana indi.

Analistler, toptan nasip piyasalarının nekahet riski ve şişkinlik endişeleri ortada muğlak aynı tempo izlediğini kaydederek, zaman gözlerin Avrupa Biçim Bankası (ECB) ve Türkiye Cumhuriyet Eşkal Bankası’nın (TCMB) mal politikası kararlarına çevrildiğini söyledi.

ECB’nin, siyasa faizini genişlik az 25 baz benek artırmasına stabil gözüyle bakılırken, hafta esasen bu yana 50 temel puanlık repo artışı beklentisi bile güçlendi.

AA Finans’ın beklenti anketine katılan ekonomistler, TCMB’nin yöntem faizini yüzdelik 14’te sabit bırakacağını öngörüyor.

Analistler, bugün elverişsiz süresince antrparantez dünyalık ve vezneci istatistikleri, sıkı dışında ise ABD’de haftalık işsizlik başvuruları ile Philadelphia Fed imalat endeksi verilerinin strateji edileceğini belirterek, teknik açıdan endeks kontratında 2.800 puanın dayanım, 2.770 ve 2.750 seviyelerinin destek konumunda olduğunu söyledi.

Piyasalar TCMB ve ECB’ye odaklandı

 

Denk İstikrarı Komitesi toplantısının ardından Hazine’den izah

 

Erteleme ürem oranında çoğalma

 

Share: