Muşlu aileler çocukları amacıyla HDP önündeki eylemlerini sürdürdü

Muş’ta, çocuklarının terör örgütü PKK marifetiyle dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu markajcı aileler, partinin el başkanlığı önünde oturma eylemi yaptı.

Çocuklarına kavuşma ümidiyle Diyarbakır annelerinin başlattığı eyleme bindi veren aileler, temas hafta çarşamba haset yaptıkları eylemi devam ettirdi.

HDP devlet binası önünde benzeri araya mevrut aileler, “El düşmanı parti”, “Evlatlarımızı vereceksiniz”, “Ha HDP ha PKK”, “Türk-Kürt kardeştir, HDP kalleştir”, “Halkı dolandıran parti”, “Anneler direniyor”, “Çıktı yeter yakamızdan fikir” ve “Kâfi bundan sonra evlatlarımızı bırakın” yazılmış pankartlar açtı.

Çocuklarının fotoğraflarını ellerinden düşürmeyen anne ve babalar, slogan atarak HDP’ye aksülamel gösterdi, çocuklarına tasdik olmaları üzere çağrıda bulundu.

Cet Şemsettin Özcan, gazetecilere, 41 ocak namına eyleme bitmeme ettiklerini söyledi.

Kendilerine bindi veren karı sayısının sürekli arttığını tabir fail Özcan, şunları belirtti:

“HDP çocuklarımızı verinceye büyüklüğünde burayı tecezzi etmeyeceğiz. Bu Türk ve Kürt davası değil. Bunlar nereye giderlerse gitsinler, niçin bizim huzurumuzu bozuyorlar. Tığ burada, Diyarbakır’da, Şırnak’ta ve Hakkari’dahi eylemimize bitmeme ediyoruz. Çocuklarımızı istiyoruz. Onların çocukları şu zaman nerede, bizim çocuklarımız nerede? Çocukları kitapların üzerinden aldılar dağa gönderdiler, ellerine silah verdiler. Buna ne hakları var. Çocuklarımıza sesleniyoruz. Sesimizi duyuyorsanız eş konfirmasyon olun. O pislikten çıkın.”

Anne Naciye Sönmez Kader üstelik çocuğuna doğrulama olması çağrısında bulunarak, “Çocuğum amacıyla HDP’nin önüne geldim. Aynı çocuk dağda kalsa de tığ buradayız. Bu davaya bitmeme edeceğiz.” dedi.

Gülbahar Teker ise HDP önünde çocuklarını beklediklerini söyledi.

Eylemlerini kararlılıkla sürdürdüklerini aktaran Tekerlek, “Onların çocukları Avrupa’birlikte okuyor, bizim çocukların eline silah verdiler. Biz çocuklarımızı istiyoruz. Çocuğum için Batman ve Diyarbakır’a gittim. Ego ve çocuğum hastayız. HDP çocuğumu nasıl götürdü, anca bile getirsin bize versin. Korkmuyorum, eylemimi bitmeme ettireceğim.” ifadesini kullandı.

Share: