Trakya’da zincir marketlerde fahiş karşılık denetimi yapıldı

Trakya’de zincir marketlerde, esas gerekseme malzemelerinin fiyatı taharri edildi, sergen ve kasa fiyatları karşılaştırıldı.

Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ’bile zincir marketlerde “fahiş bedel” denetimi yapıldı.

Süleymanpaşa İlçe Tarım Müdürlüğü ve Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri marketlerde sebze, yemiş, ana azık ürünleri ile günahsızlık ürünleri başta görünmek için anne gerekseme malzemelerinin fiyatlarını arama etti.

Reyonları gezen ekipler kıymet artışlarından, sergen ve kasa fiyatları arasındaki uyuşmazlığa, nişane gramajı, gönderme belgesi karşılaştırması, istihlak tarihi ve başka kurallara uygunluk konularında dahi ürünleri inceledi.

Zabıta Müdürü Turgut Ünsal, gazetecilere yaptığı açıklamada, denetimlerde değme güçlük ile karşılaşmadıklarını söyledi.

Denetimlerin devam edeceğini tamlayan Ünsal, “Denetimlerimizde değer etiketi ve kasada olan karşılık karşılaştırılması, ürünün sonuç kullanım tarihinin geçip, geçmediğini arama ettik. Şu anne büyüklüğünde yapılan denetimlerde bire bir sorumluluk yaşamadık. Denetimlerimiz devam edecek. Birlik zincir marketler denetlenecek.” diye konuştu.

Edirne ve Kırklareli’nde birlikte Tecim il Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri marketlerde asıl azık ürünleri başta oluşmak üzere ürünlerin maliyet, raf ve sandık fiyatlarını kıyasen, yapıt gramajı ve tüketim tarihlerini inceledi.

Share: