Kozan’dan 5 tır dolusu gerekseme malzemesi yola çıktı

Adana’nın Kozan ilçesinden 5 tır dolusu yardım hareket bölgelerine gönderildi.

Kozan’birlikte ilçe, şehremaneti ve farklı kurumların koordinesiyle vatandaşların bile desteğiyle 5 tır dolusu arkalama malzemesi Kozan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü binası önünde toplandı. Depolardan tırlara yüklenerek yer sarsıntısı bölgeleri Osmaniye, Gaziantep,, Hatay, Kahramanmaraş ve değişik sarsıntı meydana mevrut illere makul yola çıktı.

Kozan Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü yaptığı açıklamada : ” Hareket dolayısıyla gerekseme sahibi vatandaşlarımıza otağ ilkin doğmak üzere battaniye azık maddesi yağmurluk ve iyicil vatandaşlarımızdan ve kurumlarımızdan toplanan müzaheret malzemeleri yer sarsıntısı bölgesindeki Depremzede vatandaşlarımıza doğrulama edilmek için makul yola çıkıyor. Öncelikle tüm vatandaşlarımıza eski olsun dileklerimizi iletiyoruz. Depremzedelerimizin acısı bizim acımızdır”dedi.

Kozan Şehremini Kazım Özgan’da ise deprem bölgesi Osmaniye’ye 2 adet gelişim makinesi doğrulama edildiğini belirterek,” Deprem bölgesindeki vatandaşlarımıza Kozan belediyemiz eliyle umum bahçesinden toplanan narenciyelerimiz gönderildi. Vatandaşlarımıza tekrardan önceki olsun dileklerimizi iletiyoruz. Kozan belediyesi kendisine depremimize de vatandaşlarımızın yanındayız” diyerek konuştu. – ADANA

Share: