TFF Başkanı Büyükekşi ve pakt başkanları Kadıköy’de ‘Omuz Omuza’

Yüce Belletici: El Birliği ruhunu, bağlanak ve beraberliği henüz hareketli sancımak için bizlere çıktı bastırık düşüyor

Fenerbahçe-Konya spor maçı öncesinde Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Kulüpler Birliği Vakfı ve Fenerbahçe Kulübü Başkanı Mualla Koç, Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Antalyaspor Başkanı Aziz Ağırbaşlı, Adana Demirspor Başkanı Maksat Sancak, Karagümrük Başkanı Süleyman Hurma, Sivasspor Başkanı Olağanüstü Otyakmaz ve İstanbulspor Asbaşkanı Ömer Saral, Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda ‘Müşterek’ vererek depremzedeler üzere yapılacak yardım kampanyasına dikkat çektiler.

Çiğin omuza dayanışma ve yardımlaşma kampanyasının 1 Mart’ta başlayıp, 15 Haziran’a kadar bitmeme edeceğini tamlayan TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, “Ülkemizi dikçe sarsan zelzele felaketlerinin acısı hala haddinden fazla taze. Kesim halkımızın, afetzedelerimizin yaralarını yok etmek için felaketin önce gününden bu yana devletimiz, kurumlarımız ve halkımız elinden geleni yapmaya devam ediyor. Tığ da futbol ailesi adına; acısı acımız olan deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın birlikte olmayı sürdürmeyi, elan evvel başlattığımız arkalama ve tesanüt hareketini bire bir eğin noktaya taşımayı istiyoruz. Deminden beraberinde vererek gözyaşlarımızı bozma, benzeri olup angajman olup dertlerimize deva olma zamanı. Umutları baştan yeşertmenin vakti. Bu amaçla elan önce Trabzonspor – Basel karşılaşması sonrasında pakt başkanlarımızla birlikte duyurduğumuz üzere 1 Mart 2023 Çarşamba akşamı “Yanında” tesanüt ve yardımlaşma kampanyamızı başlatıyoruz. Bu kampanya ile futbolun temas, muadele, kardeşlik, el birliği ve teavün gücünü kül dünyaya bir el elan göstererek, ayak topu ailesi yerine mıntıka halkımıza desteğimizi ateş parçası şekilde aşikâr etmek yerine yanında vereceğiz. Arkalama organizasyonumuzun evvel adımını, 1 Mart Çarşamba akşamı saat 20.00’dahi başlayacak, a Spor, beIN Sports, D Smart Sports, Tivibu Spor, TRT Spor ve TV 8,5 televizyon kanallarımız ile mukavemetli haddinden fazla radyo ve YouTube kanallarından gerçekleştirilecek eş aktif yayınla atacağız. Bu yayınla ensiz içinde ve daraç dışında futbola iştiyak veren ve hareket felaketleri sonrasında kalbi Türkiye amacıyla atan herkesi tıpkısı araya getirmeyi hedefliyoruz. söz konusu yayını, Pakt Başkanlarımız, futbolcularımız, milli topluluk oyuncularımız, ustalık direktörlerimiz, danışma dünyası ve spor basını ilkin kalkmak üzere camiamızın önde gelen isimleri ile gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Bu dönemde desteğini andıran bire bir şekilde hissettiren FIFA, UEFA, yabancı Futbol Federasyonlarının yöneticilerinin ve uluslararası şans futbolcuların bile organizasyona katılımını bekliyoruz. 1 Mart’ta başlayacak ve 15 Haziran’a büyüklüğünde sürecek olan ‘Müşterek’ tesanüt ve yardımlaşma kampanyamızdan elde edilecek gelir zelzele bölgesindeki vatandaşlarımızın tahaffuz ihtiyaçlarının karşılanmasında kullanılacak. Kaybedecek vaktimiz bulunmayan. 1 Mart’ta herkesi ekranlarının başında kampanyamıza bindi olmaya, yaralarımızı hep birlikte sarmaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

ALİ ANTRENÖR: DAYANIŞMA RUHUNU, BİRLİK VE BERABERLİĞİ DAHA CANLI TUTMAK İÇİN BİZLERE IMDI SORUMLULUK DÜŞÜYOR

Depremden etkilenen binlerce ailenin tahaffuz sorununu kaldırmak üzere çalışmalar yapılacağını belirten Yüksek Koç, “Başkanlarımızı burada ağırlamaktan mutluluk ve daha üstelik önemlisi izzetinefis duyuyoruz. Bu kıyamet seviyesindeki afetten sonra ülkemizde gördüğümüz dayanışma ruhu, irtibat ve el birliği benzeri zamanda futbolda gördüğümüz bu anlayışın sürekli olmasını rica ediyorum. Eksiksiz başkanlarımıza davetimizi kabul ettikleri amacıyla teşekkürname ediyorum. Biraz başkanımız yolda. İnşallah erte bile Sayın Ahmet Aydın Çebi başkanın davetine icabet edeceğiz. Katıksız kendisine yer sarsıntısı bölgesi dışındaki yerlerde avlu 2, 3 hafta öncesine göre daha alışılagelen akmaya başlayacak. Amma sarsıntı bölgesinde yaraları vira etmek, normale yaklaşmak çokça amma haddinden fazla tafsilatlı sürecek. Dolayısıyla futbolun dokunduğu dünyaya baktığımız zaman bizim yeryüzü balaban sorumluluğumuz depremle ilişkin hassasiyeti, dayanışma ruhunu, kontak ve beraberliği henüz aktif tutmak amacıyla bizlere imdi güçlük düşüyor. Bu bağlamda TFF ve naşir kuruluşun önderliğinde tasarladığı yardım kampanyasını 1 Mart’ta başlayıp, 15 Haziran’a kadar devam edeceğiz. 1 ailenin üstelik tahaffuz sorununu çözsek ben bunu çok mübarek tıpkısı fariza namına görüyorum. İnşallah binlerce ailenin barınma sorununu çözmeye yarar sağlayacağız. Şu anda yeryüzü büyük aciliyet mucip laf tahaffuz konusu. Çerge olsun, konteyner şehirler olsun, kalımlı konutlar olsun, aynı şekilde nazik titreme canlı depremzedeleri tek olmazsa gelişmemiş zamanda tahaffuz ihtiyaçlarına bire bir nebze bizim da çorbada tuzumuzun olması hem bizim vazifemiz ve şerif aynı görevdir. Tığ dahi futbol ailesi adına hem elverişsiz içi hem dahi elverişsiz dışında çarşamba günkü kampanyamızı başlatacağız” diye niteleyerek konuştu.

AHMET SAF ÇEBİ: EMEĞİ GÜZEŞTE HERKESE TEŞEKKÜRNAME EDİYORUZ

Kampanyanın düzenlenmesinde emeği güzeşte herkese teşekkür eden Ahmet Nur Çebi, “Bu ortamı devam ettirmeyi rağbet ediyoruz. Bu kampanyada devletimizin, milletimizin yanında olacağımızı camiamız namına bildirme ediyorum. Emeği geçen herkese teşekkürname ediyoruz” dedi.

AHMET AĞAOĞLU: BUGÜN BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE HAREKET IKA GÜNÜ

Kulüplerin Türkiye’nin genişlik iri sivil toplum kuruluşları olduğuna özen çekici Ahmet Ağaoğlu, “Bizler gücümüzü camialarımızdan düzlük kulüpleriz. Türkiye’nin arz iri sivil toplum kuruluşlarıyız. Zaman kontak ve muadele zarfında akim etme günü. Zımnında devletimizin başlattığı, milletimizle gelişigüzel bu felaketin yaralarını yolmak üzere umum birliğiyle ülkemizin menfaatleri doğrultusunda çevirme zorunluluğumuz var” ifadelerini kullandı.

Share: