TFF Başkanı Büyükekşi ve pakt başkanları Kadıköy’de ‘Omuz Omuza’

Mehabetli Belletici: El Birliği ruhunu, bağlantı ve beraberliği elan hareketli sancımak amacıyla bizlere artık külfet düşüyor

Olgucan KALKAN – Şanlı DANAŞ/ İSTANBUL,- Fenerbahçe-Konya spor maçı öncesinde Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Kulüpler Birliği Vakfı ve Fenerbahçe Kulübü Başkanı Yüce Çalıştırıcı, Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Antalyaspor Başkanı Ermiş Kısık, Adana Demirspor Başkanı Hedef Simge, Karagümrük Başkanı Süleyman Hurma, Sivasspor Başkanı Çılgın Otyakmaz ve İstanbulspor Asbaşkanı Ömer Saral, Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda ‘Yanında’ vererek depremzedeler amacıyla yapılacak arkalama kampanyasına özen çektiler.

Omuz omuza dayanışma ve yardımlaşma kampanyasının 1 Mart’ta başlayıp, 15 Haziran’a kadar bitmeme edeceğini belirten TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, “Ülkemizi içten sarsan zelzele felaketlerinin acısı bibi çokça gailesiz. Kesim halkımızın, afetzedelerimizin yaralarını kabul etmek için felaketin geçmiş gününden bu yana devletimiz, kurumlarımız ve halkımız elinden geleni yapmaya devam ediyor. Tığ birlikte ayak topu ailesi adına; acısı acımız olan sarsıntı bölgesindeki vatandaşlarımızın birlikte olmayı sürdürmeyi, henüz geçmiş başlattığımız arkalama ve dayanışma hareketini bir art noktaya taşımayı istiyoruz. Demincek müşterek vererek gözyaşlarımızı silme, bire bir olup angajman olup dertlerimize çare olma zamanı. Umutları yeniden yeşertmenin vakti. Bu amaçla daha önceki Trabzonspor – Basel karşılaşması sonrasında kulüp başkanlarımızla gelişigüzel duyurduğumuz amacıyla 1 Mart 2023 Çarşamba akşamı “Baş Başa” dayanışma ve teavün kampanyamızı başlatıyoruz. Bu kampanya ile futbolun kontak, el birliği, beraberlik, dayanışma ve teavün gücünü cümle dünyaya benzeri kere elan göstererek, ayak topu ailesi yerine havza halkımıza desteğimizi kıpırdak şekilde aşikâr etmek hesabına alay malay vereceğiz. Yardım organizasyonumuzun önceki adımını, 1 Mart Çarşamba akşamı saat 20.00’birlikte başlayacak, a Spor, beIN Sports, D Smart Sports, Tivibu Spor, TRT Spor ve TV 8,5 televizyon kanallarımız ile it canlı çokça radyo ve YouTube kanallarından gerçekleştirilecek kuma faal yayınla atacağız. Bu yayınla daraç ortamında ve güçlükle dışında futbola gönül veren ve hareket felaketleri sonrasında kalbi Türkiye için atan herkesi tıpkı araya getirmeyi hedefliyoruz. söz konusu yayını, Pakt Başkanlarımız, futbolcularımız, milli takım oyuncularımız, teknik direktörlerimiz, nutuk dünyası ve spor basını özellikle tutmak için camiamızın önde gelen isimleri ile gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Bu dönemde desteğini andıran tıpkı şekilde hissettiren FIFA, UEFA, yabancı Futbol Federasyonlarının yöneticilerinin ve uluslararası kader futbolcuların üstelik organizasyona katılımını bekliyoruz. 1 Mart’ta başlayacak ve 15 Haziran’a kadar sürecek olan ‘Bile’ el birliği ve yardımlaşma kampanyamızdan elde edilecek dirimlik sarsıntı bölgesindeki vatandaşlarımızın tahaffuz ihtiyaçlarının karşılanmasında kullanılacak. Kaybedecek vaktimiz bulunmayan. 1 Mart’ta herkesi ekranlarının başında kampanyamıza destek olmaya, yaralarımızı hep alay malay sarmaya nida ediyorum” ifadelerini kullandı.

ALİ ANTRENÖR: DAYANIŞMA RUHUNU, BİRLİK VE BERABERLİĞİ HENÜZ CANLI TUTMAK İÇİN BİZLERE ÇIKTI SORUMLULUK DÜŞÜYOR

Depremden etkilenen binlerce ailenin tahaffuz sorununu iletilmek amacıyla icraat yapılacağını tamlayan Ulu Koç, “Başkanlarımızı burada ağırlamaktan bahtiyarlık ve elan de önemlisi itibar duyuyoruz. Bu facia seviyesindeki afetten sonraları ülkemizde gördüğümüz el birliği ruhu, ilişki ve muadele bire bir zamanda futbolda gördüğümüz bu anlayışın kalımlı olmasını dilek ediyorum. Kamu başkanlarımıza davetimizi akseptans ettikleri üzere teşekkürname ediyorum. Biraz başkanımız yolda. İnşallah ferda dahi Sayın Ahmet Ziya Çebi başkanın davetine icabet edeceğiz. Katıksız adına deprem bölgesi dışındaki yerlerde hayat 2, 3 hafta öncesine bakarak elan alışılagelen akmaya başlayacak. Ama sarsıntı bölgesinde yaraları başlamak, normale yakınlaşmak çok amma çok uzun sürecek. Zımnında futbolun dokunduğu dünyaya baktığımız zaman bizim sunu nazik sorumluluğumuz depremle ait hassasiyeti, el birliği ruhunu, bağlanak ve beraberliği daha çalışkan tutmak üzere bizlere artık takı düşüyor. Bu bağlamda TFF ve naşir kuruluşun önderliğinde tasarladığı müzaheret kampanyasını 1 Mart’ta başlayıp, 15 Haziran’a büyüklüğünde bitmeme edeceğiz. 1 ailenin bile tahaffuz sorununu çözsek ego bunu çok kutsi bire bir görev yerine görüyorum. İnşallah binlerce ailenin tahaffuz sorununu çözmeye yarar sağlayacağız. Şu anda arz nazik aciliyet müstelzim bahis barınma konusu. Oba olsun, konteyner şehirler olsun, sürekli konutlar olsun, bire bir şekilde büyük deprem hararetli depremzedeleri tek olmazsa bodur zamanda tahaffuz ihtiyaçlarına benzeri nebze bizim üstelik çorbada tuzumuzun olması hem bizim vazifemiz ve kutsal aynı görevdir. Tığ dahi ayak topu ailesi kendisine hem ensiz içi hem da mahdut dışında çarşamba günkü kampanyamızı başlatacağız” diyerek konuştu.

AHMET ZIYALI ÇEBİ: EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜRNAME EDİYORUZ

Kampanyanın düzenlenmesinde emeği güzeşte herkese teşekkürname eden Ahmet Temiz Çebi, “Bu ortamı bitmeme ettirmeyi istek ediyoruz. Bu kampanyada devletimizin, milletimizin beraberinde olacağımızı camiamız namına bildirme ediyorum. Emeği sabik herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

AHMET AĞAOĞLU: ZAMAN BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE AKINTI IKA GÜNÜ

Kulüplerin Türkiye’nin yer nazik sivil sosyete kuruluşları olduğuna ilgi calip Ahmet Ağaoğlu, “Bizler gücümüzü camialarımızdan düz kulüpleriz. Türkiye’nin arz büyük sivil cemiyet kuruluşlarıyız. Bugün bağlantı ve kardeşlik içinde hareket etme haset. Zımnında devletimizin başlattığı, milletimizle alay malay bu felaketin yaralarını sarmak için halk birliğiyle ülkemizin menfaatleri doğrultusunda muhasara zorunluluğumuz var” ifadelerini kullandı.

Share: