Tepkilerin hedefi olan Kasıt Arslan: “Hatalı anlaşılmış, düzeltiyorum”

Tepkilerin hedefi olan Tasavvur Arslan: “Falsolu anlaşılmış, düzeltiyorum”

SAKARYA – Tıpkısı televizyon programında söylediği sözler ile tepkilerin hedefi olan aktör ve anonsör Uğur Arslan, içtimai medya hesabı üzerinden videoteyp paylaştı. Arslan paylaştığı videoda, “Yaptığım benzeri izah kavisli anlaşılmış toplumsal medyada paylaşılarak, suiistimal edilmiş, kusurlu yönlere fariğ. O benzeri insan örneğiydi, Sakarya’yı kastetmedim. Dil Sürçmesi ettiysem affola” ifadelerine saha verdi.

10 ili etkileyen depremin ardından çapul girişimine cebin güvenlik güçleri saklık haline geçti. Bölgelerde doyumluk ve hırsızlık olayları bitmeme ederken tıpkı monitör kanalının aktif yayına katılan oyuncu ve anonsör Tasavvur Aslan’ın hareket bölgesindeki soygunculuk ve hırsızlıklara özen çekici konuşmasında, “Tıpkı bakıyoruz arabalar Sakarya plakalı Niğde plakalı. Bu vasıta yardım verebilecek benzeri çevirici değil. Eski, dökük aynı çevirgeç. Yaklaşıyorsunuz içi mahmul. Bittabi kırcı? lime lime oradan, buradan çokluk malzemeler, ağzına büyüklüğünde camlarından hariç kadar dolmuş. Biraz henüz bakıyorsunuz birileri hala oradan aynı şeyler getirip arabanın içine tıkıyor. Plak hangi? Sakarya, plaka hangi? Niğde, plak ne? Apayrı tıpkı şey” söylemlerinde bulunmuştu. Aslan’a, bu söylemlerinin peşi sıra aksülamel yağmıştı.

“Dil Sürçmesi ettiysem affola”

Maksat Arslan sosyal iletişim araçları hesabı üzerinden yaptığı videolu paylaşımda, “Bugün Sakarya’dan çok sevdiğim dostlarım aradı, göstergeç programında yaptığım aynı izah yanlış anlaşılmış sosyal medyada paylaşılarak, suiistimal edilmiş, falsolu yönlere çekilmiş. Onu tezce kazanmak istiyorum. Buraya kırıcı niyetle mevrut yabancı plakalar ile ilgilendiren benzeri laf vardı o anda konuştuğumuz ve ben o dönem şahit olduğum birkaç kişi ile onların plakalarını zikrettim ekranda. Söz Gelimi Sakarya ve Niğde plakalı aynı şahıs ile eksantrik illerin plakaları vardı, bunlar çokça gani oruçlu kabil gözükmüyordu dedim. Bağımlı ego burada o şahsı kastettim, Sakarya’yı tenzih ederek aslında o kelimeyi söyledim. Bunu zaten beni yıllardır yaptığım işleri bilenler hangi geçmek istediğimi haddinden fazla bol anlıyorlar. Ancak ne eyvah ki çarpıtılmış, Sakaryalılara mülk edilmiş, örnek verdiğim 1 acı insan. Nedeniyle gine söylüyorum eğer sürçülisan ettiysem affola, el şartlar altında çalışıyoruz bizler. Günlerdir balaban sıkıntılar altında çalışıyoruz dolayısıyla sürçülisan olabiliyor, kusura bakmayın. Ayrıca Niğdeli arkadaşlardan tek şikayet yahut tenkit gelmedi ama Niğde ismini dahi zikrettiğim üzere onlar bile kusura bakmasınlar. Esasta kent ismi zikretmemem gerekirdi, plaka ismi verirken, benzeri şahsı yaşıt gösterirken. Dediğim kabilinden o benzeri insan örneğiydi, Sakarya’yı kastetmedim. Ben burada geri Sakarya’dan gelen arkadaşlarımla arkalama dağıttım. Ihtimal de buraya bildirme çokça tırlar, yardımlar Sakarya’dan geliyor. Sakarya benim 2’nci memleketim, ego Sakarya’de üniversiteyi okudum, orada yıllarca kaldım. Orada çok sevdiğim dostlarım var, onlar beni uyardılar, plan attılar. Saraka benim ağzımdan daha çok, günah benim hatam. O yüzden kanalı bu durumda suçlamak çok akilane olmaz, kanalımızı bile suçlamayalım. Buradaki insanlar çok muhtel, çakaralmaz olmakta haklılar zira acıları var. Ama görüyorum kim ekran ve klavye başındaki insanlarda haddinden fazla pimpirik, nedeniyle hakeza bire bir dönemde ekranda olmamak, ekranda on paralık konuşmamak çokça daha akla yatkın olacak” ifadelerine vadi verdi.

Share: