Tepkilerin hedefi olan Gaye Arslan: “Kusurlu anlaşılmış, düzeltiyorum”

Ayrımsız televizyon programında söylediği sözler ile tepkilerin hedefi olan aktör ve sunucu Hedef Aslan, sosyal iletişim araçları hesabı üzerinden aynı video paylaştı. Arslan paylaştığı videoda, “Yaptığım bire bir izah hatalı anlaşılmış, toplumsal medyada paylaşılarak suiistimal edilmiş, kavisli yönlere çekilmiş. O aynı şahıs örneğiydi, Sakarya’yı kastetmedim. Dil Sürçmesi ettiysem affola” dedi.

10 ili etkileyen iki iri depremin peşi sıra çapul girişimine alın güvenlik güçleri teyakkuza geçmişti. Ayrımsız televizyon kanalının etkili yayına katılan oyuncu ve anonsör Garaz Aslan ise zelzele bölgesindeki plaçka ve hırsızlıklara özen çekici konuşmasında, “Benzeri bakıyoruz arabalar Sakarya plakalı, Niğde plakalı. Bu dil müzaheret verebilecek aynı vesile değil. Bozuk, dökük bir vasıta. Yaklaşıyorsunuz içi dolu. Elbet yoğun? parça parça oradan, buradan toplama malzemeler, ağzına kadar camlarından hariç kadar meşbu. Biraz elan bakıyorsunuz birileri bibi oradan bir şeyler getirip arabanın içine tıkıyor. Plak hangi? Sakarya. Plak hangi? Niğde. Plaka hangi? Eksantrik aynı şey” demişti. Aslan’a bu sözlerinin peşi sıra reaksiyon yağmıştı.

“Dil Sürçmesi ettiysem affola”

Uğur Arslan, konuyla ilgili sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı videolu paylaşımda, “Bugün Sakarya’dan çok sevdiğim dostlarım aradı, televizyon programında yaptığım aynı izah hatalı anlaşılmış, toplumsal medyada paylaşılarak suiistimal edilmiş, yanlış yönlere çekilmiş. Onu hemencek tashih etmek istiyorum. Buraya üzücü niyetle mevrut ecnebi plakalar ile ait tıpkı laf vardı, o anda konuştuğumuz ve ego o çağ şahit olduğum biraz yaşama ile onların plakalarını zikrettim ekranda. Söz Misali ‘Sakarya ve Niğde plakalı bire bir şahıs ile apayrı illerin plakaları vardı, bunlar haddinden fazla ongun oruçlu kabil gözükmüyordu’ dedim. Bittabi ego burada o şahsı kastettim, Sakarya’yı tenzih ederek esasta o kelimeyi söyledim. Bunu doğrusu beni yıllardır yaptığım işleri bilenler ne etmek istediğimi çokça bereketli anlıyorlar. Ancak ne eyvah ki çarpıtılmış, Sakaryalılara para edilmiş, denk verdiğim tıpkı çığlık insan. Zımnında tekrar söylüyorum şayet dil sürçmesi ettiysem affola, yumruk şartlar altında çalışıyoruz bizler. Günlerdir büyük sıkıntılar altında çalışıyoruz, nedeniyle sürçülisan olabiliyor, kusura bakmayın. Antrparantez Niğdeli arkadaşlardan hiç şikayet yahut tenkit gelmedi ama Niğde ismini bile zikrettiğim için onlar dahi kusura bakmasınlar. Esasen kent ismi zikretmemem gerekirdi, plaka ismi verirken, bire bir şahsı örnek gösterirken. Dediğim kabilinden o bire bir insan örneğiydi, Sakarya’yı kastetmedim. Ben burada geçkin Sakarya’dan gelen arkadaşlarımla yardım dağıttım. Ihtimal birlikte buraya sunu çokça tırlar, yardımlar Sakarya’dan geliyor. Sakarya benim ikinci memleketim. Ego Sakarya’birlikte üniversiteyi okudum, orada yıllarca kaldım. Orada haddinden fazla sevdiğim dostlarım var. Onlar beni uyardılar, tasarı attılar. Alay benim ağzımdan artık, hata benim hatam. O yüzden kanalı bu durumda itham etmek çok akla yatkın gayrimümkün, kanalımızı da suçlamayalım. Buradaki insanlar haddinden fazla karışık, kızgın olmakta haklılar, çünkü acıları var. Ama görüyorum kim görüntülük ve klavye başındaki insanlar bile haddinden fazla sakim. Nedeniyle hakeza tıpkısı dönemde ekranda olmamak, ekranda on paralık konuşmamak çokça daha akıllıca olacak” ifadelerine düz verdi. – SAKARYA

Share: