Sakarya Valiliği açıkladı: 3 bin 634 depremzede şehre geldi

Sakarya Valiliği, 10 şehri etkileyen şişman felaketin arkası sıra hareket bölgelerine 159 hareket makinesi, taharri ve kurtarma faaliyetlerinde kullanılacak havari takım ile alanında ehlihibre maharet personellerinde zarfında bulunduğu bin 425 personel 270 açar sevk edildiğini açıkladı. Ayrıca Sakarya’evet akraba ve tanıdıklarının yanına mevrut 3 bin 634 depremzede olduğu belirtildi.

Sakarya Valiliği koordinesinde Büyükşehir Belediyesi, İl AFAD Müdürlüğü, İl Esenlik Müdürlüğü ve STK’lardan oluşan ekipler bölgeye gitmeye ve toplanan ayni yardımları ulaştırmaya bitmeme ediyor. Bu çerçevede felaketin önceki gününden bugüne kadar Sakarya’dan sarsıntı bölgelerine 159 skor türlü büyüklükte aksiyon makinesi, taharri ve kurtarma faaliyetlerinde kullanılacak havari takım ile alanında bilirkişi teknik personellerinde içre bulunduğu bin 425 personel 270 çevirgeç ile sarsıntı bölgelerine irsal edildi. Depremin peşi sıra ekipler, gerileme altındaki vatandaşları sıhhatli namına çıkartmak üzere seferber olurken şehirlerde dahi vatandaşlar topladıkları yardımları hareket bölgelerine göndermeye devam ediyor. Sakarya’birlikte vatandaşlar, STK’lar ve kurumsal firmalar vasıtasıyla Serdivan Kapalı Spor Salonunda mecmu yardımlardan oluşan 584 tır, kamyon ve panelvan açar zelzele bölgelerine gönderildi.

Depremden etkilenen ve Sakarya’evet gelen depremzedeler üzere ise şehrin ilçelerinin yanında kaymakamlıklar, uray binaları ve otobüs terminalinde referans ve akseptans merkezi kuruldu. Bu doğrultuda araç ve akseptans bürolarına başvuran evet de kişi imkanları ile akraba yahut tanıdıklarının yanına gelen 3 bin 634 depremzede bulunduğu belirtildi. – SAKARYA

Share: