Sakarya Valiliği açıkladı: 3 bin 634 depremzede şehre geldi

Sakarya Valiliği, 10 şehri etkileyen şişman felaketin peşi sıra yer sarsıntısı bölgelerine 159 hisse senedi makinesi, kontrol ve istirdat faaliyetlerinde kullanılacak yardımcı ekipman ile alanında ehlivukuf maharet personellerinde zarfında bulunduğu bin 425 personel 270 komütatör atıf edildiğini açıkladı. Antrparantez Sakarya’ya akraba ve tanıdıklarının yanına gelen 3 bin 634 depremzede olduğu belirtildi.

Sakarya Valiliği koordinesinde Büyükşehir Belediyesi, İl AFAD Müdürlüğü, İl Keyif Müdürlüğü ve STK’lardan oluşan ekipler bölgeye gitmeye ve toplanan ayni yardımları ulaştırmaya bitmeme ediyor. Bu çerçevede felaketin önceki gününden bugüne kadar Sakarya’dan yer sarsıntısı bölgelerine 159 nüsha değişik büyüklükte aksiyon makinesi, kontrol ve kurtarma faaliyetlerinde kullanılacak koruyucu takım ile alanında ehlivukuf maharet personellerinde süresince bulunduğu bin 425 personel 270 vasıta ile yer sarsıntısı bölgelerine atıf edildi. Depremin arkası sıra ekipler, göçük altındaki vatandaşları sıhhatli namına çıkartmak için seferber olurken şehirlerde üstelik vatandaşlar topladıkları yardımları zelzele bölgelerine göndermeye bitmeme ediyor. Sakarya’üstelik vatandaşlar, STK’lar ve kurumsal firmalar yoluyla Serdivan Sadık Spor Salonunda hep yardımlardan oluşan 584 tır, kamyon ve panelvan vasıta deprem bölgelerine gönderildi.

Depremden etkilenen ve Sakarya’evet mevrut depremzedeler amacıyla ise şehrin ilçelerinin birlikte kaymakamlıklar, uray binaları ve otobüs terminalinde referans ve akseptans merkezi kuruldu. Bu doğrultuda araç ve akseptans bürolarına başvuran ya dahi kendi imkanları ile akraba yahut tanıdıklarının yanına gelen 3 bin 634 depremzede bulunduğu belirtildi. – SAKARYA

Share: