Tatvan’daki anaokulu öğrencileri efsanevi rehabilitasyon merkezini ziyaret etti

Bitlis’in Tatvan ilçesinde Faki Teyran Anaokulu öğrencileri, “4 Ilk Teşrin Hayvanları Himaye Haset” nedeniyle Tatvan Belediyesi Sokak Hayvanları Vasektomi ve Rehabilitasyon Merkezi’ni müzakere etti.

Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Güvenli Geylani ile iyileştirme merkezine giden öğrenciler, burada pisik ve köpekleri sevdi.

Merkez ve hayvanat üzerine öğrencilerin sorularını yanıtlayan Geylani, ilçe merkezindeki sahipsiz bilcümle çıkmaz hayvanlarının bakımlarını yaptıklarını söyledi.

Belirlenen program çerçevesinde çıkmaz hayvanlarına gece gündüz şart dağıtıldığını, yanık ve tutkun hayvanların ise tedavi edildiğini anlatan Geylani, şöyle konuştu:

“Mekân devlet ve ilçelerden da yanık ve hastalanmış hayvanat getirilerek burada otama ediliyor. Hayvanların bakımını işleyen ekiplerimiz, sokaklardaki kapik ve kediler için her zaman belirli saatlerde şart ve mama dağıtıyor. Iyesiz hayvanların telkih ve tedavilerini izlem eden ekiplerimiz, günlük keyif taraması de yapıyor. Hayvanları korumak, sahiplenmek ve bakımlarını fora etmek insanların görevidir. Onlar dahi bağlılık ve ilgiye eksikli. Salim olsun ilçemizdeki hayvanseverler çok duygun, dizge imkanları doğrultusunda onları sahipleniyor, ilgileniyor ve yiyecek veriyor. Bu nedenle sokaklarımızdaki iyesiz hayvanlar gayet dosdoğru. Bu mehabetli günde burayı ülfet fail öğretmen ve öğrencilerimize teşekkürname ediyorum. 4 Teşrinievvel Hayvanları Siper Haset kutlu olsun.”

Share: