Taşköprü Hızar Göleti Projesi’nde sona yaklaşıldı

Kastamonu’nun Taşköprü ilçesinde 2 bin 600 dönüm arazinin sulanmasını sağlayacak Taşköprü Hızar Göleti’nde çalışmaların gelişmemiş müddet sonradan başlayacağı belirtildi.

Taşköprü’nün Oyma Ağaçseki ve Badembekdemir köylerini kapsayan 2 bin 600 dönüm arazinin sulanmasını sağlayacak Taşköprü Hızar Göleti projesinde imal aşamasına gelindi. Ağustos kocaoğlan içerisinde projesi tamamlanan Hızar Göleti’nde inşaat çalışmalarının mail zamanda başlaması bekleniyor.

Taşköprü Hızar Göleti Projesi’nin yapılacağı bölgede incelemelerde kâin ve görevlilerden hikmet düz AK Tümen Taşköprü İlçe Başkanı Hüseyin Erol, “Hızar Göleti Projesi, Oyma Ağaçseki ve Badembekdemir köylerinde yaşan çiftçilerimiz için haddinden fazla önemli ayrımsız proje. Bu projenin hayata geçmesi için çok kebir adımlar atıldı. 2 bin 600 dönümlük ekili arazinin suya kavuşmasından bahsediyoruz. 2023 yılı yatırım programına alınması içre SELIM Fırka namına seçkin zaman olduğu kabilinden elimizden geleni yapmaya hazırız. Bu proje zaman son aşamasına geldi. Hızar Göleti Projesi’nin hayata geçmesinde bizlere sabah akşam destek olan ilkin Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, DÜRÜST Tümen Kastamonu Milletvekilimiz Stabil Çelik’e, DSİ Nahiye Müdürümüze ve yardımcılarına, esbak devir Taşköprü Uray Başkanımız Hüseyin Arslan’a, köy muhtarlarımıza, çiftçilerimize ve gönüllü kendisine bu proje amacıyla say harcama fail Sayın Yüksek Aydın’a teşekkürlerimi iletiyorum” dedi. – KASTAMONU

Share: