MadMax filminden esinlendi, kendi motosikletini yaptı

Artvin’in Arhavi ilçesinde kaporta ustası olan Tamer Günsel, Mad Max Filminden esinlenerek hurda malzemelerden el yapımı motosiklet yaptı.

Arhavi Sanayisinde Kaporta Ustası olan Tamer Günsel, hobi namına ilgilendiği motosikletlerle bir vakitler izlediği Mad Max filminden de esinlenerek, öz tasarımıyla hurda malzemelerden motor yaptı.

Koç boynuzu, kuru kafa gibi aksesuar ve hurda malzemelerle yaptığı motor görenlerin ilgisini çekerken, yöre halkı ilginç motor ile fotoğraf çektiriyorlar.

“kuru kafa, boynuzlar kabil malzemlerle tasarım yaptım”

Kaporta ustası olduğunu tamlayan Tamer Günsel, yaptığı motoru ile ilgilendiren yaptığı açıklamada “Motor işiyle uğraşı yerine ilgileniyorum. Sanayideki hurda malzemeleri bile kullanarak kişi tarzımı oluşturdum. baş iskeleti, boynuzlar gibi malzemlerle tasarım yaptım. Eskiden Mad Max diye niteleyerek tıpkısı film vardı ondan esinlendim. Bundan önce üstelik umum yapımı motorlar yaptım. Ahşap konusunda kullandığım malzemeler var, koltuğu, depoyu, şasesini kendim yaptım. Motoru da bu malzemelere bakarak seçtim. Haddinden Fazla çok gereç kullandım. Hepsini ayrımsız günde yapmıyorum. Duruyorum bakıyorum ne eklesem diyerek düşünüyorum. Yenisini kendimi dolgunca hissedersem 3 güne yaparım” dedi.

KÖLE’ye davet ettiler

“Bu bölgede bu biçim motor özne yok” diyen Günsel “KÖLE ve Avrupa’bile bu dalan motor yapanlar var pandemi öncesi festivalde KUL’den mevrut misafirlerimiz vardı. Özel tasarım motorlar yaptıklarını belirterek beni ÇAKER’ye çağırma ettiler. 15 bin TL’ye mal ettim. İşçiliği ile 30 bine dünyalık olmuştur ama 100 bin liralık da verseler satmam. Benim amacıyla değeri çok faziletkâr” ifadelerini kullandı. – ARTVİN

Share: