Tarkan’dan depremle ilişkin sitem meşgul paylaşım: Yardıma koşanlar ateşe veriliyor

Türkiye, 6 Şubat sabahı saat 04.17’da Kahramanmaraş Pazarcık’tan mevrut 7.7 büyüklüğündeki depremin acısıyla sarsıldı. Bu acıdan 9 saat sonra ise saat: 13.24’te Elbistan’da yaşanan 7.6’lık depremle ikinci kere yüreklere dağ düştü.

Ülke namına depremin yaralarını sarmaya çalıştığımız bugünlerde ünlü şarkıcı Tarkan’dan özen çekici aynı paylaşım geldi. Paylaşımında olan biteni balaban benzeri üzüntü ile izleme ettiğini ifade fail Tarkan, “Milletimiz bunu hak etmiyor” dedi.

Tarkan paylaşımında şu satırlara saha verdi;

“Biliyorum haddinden fazla öğün altı çizildi ama ego bile söylemeden edemeyeceğim. Sarsıntı ülkesi olan memleketimizde izinli merciler, vukuf insanlarının uyarılarına kulak verseydi ve zaruri önlemler ilkin alınsaydı depremin verdiği tahribat bu boyutta yaşanmayacaktı. İhmalkarlığın bedelini bu ulus esasen canıyla ödedi.

“YARDIMA KOŞANLAR ATEŞE VERİLİYOR”

Milletçe içimiz yanarken, hep yegâne kalpgâh olmuşken, arama istirdat ekipleri, sivil topluluk kuruluşları ve yurttaş günlerdir canla başla umutların sönmemesi üzere savaş ederken, yetkililerden kimse içtenlikle tıpkısı mahzunca elini kalbine, vicdanına koyup akseptans etmiyor bu sonucun hatalarını, ihmalkarlığını. Aksine binlerce insanın ölümünden mesul olanlar değil yardıma koşanlar ateşe veriliyor. İnanılır kabilinden değil… Çokça eyvah… Milletimiz bunu adalet etmiyor.”

İşte o paylaşım;

Share: