Süper Kupa’nın şampiyonlarından Başbuğ Vidinlioğlu’na ülfet

Hentbol Süper Yürek Şampiyonu Kastamonu Belediyespor’un teknik kadrosu ile oyuncuları, Kastamonu Belediye Reisi Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu’nu ülfet ederek kazandıkları kupayı ikram etti.

THF Kadınlar Süper Yürek maçında Konyaaltı Belediyesi’ni 36-31 yenen Kastamonu Belediyesi, 4.kez Süper Kupa’yı kazandı. Şampiyonluğun peşi sıra Kastamonu Belediyespor Pakt Başkanı Mustafa Köklü, Danimarkalı Antrenör Claus Mogensen ve oyuncular, Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu’nu mülakat etti.

Ziyarette oyuncularla tek tek ilgilenen Komutan Vidinlioğlu, Süper Yürek karşılaşmasında gösterdikleri performanstan dolayı beceri ekibi ve oyuncuları kutlama etti.

2022 yılını 3 kupayla kapatmanın mutluluğunu yaşadıklarını tamlayan Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, “Sporcularımız bizleri ziyarete geldiler. Süper Kupanın sahibi kendisine sezonun geçmiş kupasını üstelik almış olduk. Hem Türkiye Şampiyonu kalkmak hem birlikte Süper Kupayı ahzetmek alelade Kastamonu’muza yakıştı. Sezon bile açıldı. İnşallah Şampiyonlar Ligi’nde de maçlarımız bitmeme edecek. Grup Şampiyonluğu, Türkiye Kupası ve serencam olarak Süper Kupa’nın sahibi olan temsilcimize tıpkı Avrupa Kupası yakışmaz mı? Elbette uygun. Tığ temsilcimize inanıyor ve güveniyoruz. İnşallah şehrimize bir Avrupa Kupası da getireceklerdir. Yöneticilerimize, teknik ekibimize ve sporcularımıza yıpranmamış sezonda başarılar diliyorum. Bu bağlamda EHF Şampiyonlar Ligi maçı çerçevesinde Form Spor Salonumuzda Cumartesi haset saat 17.00’üstelik WHC Buducnost BEMAX takımıyla karşılaşacağız. Tekmil hemşerilerimizi takımımızı yedirmek üzere tribünlere nida ediyorum” dedi.

Danimarkalı Antrenör Claus Mogensen ise eskimemiş sezona Süper Kupayı kazanarak başladıkları için çokça bahtiyar olduklarını anlatım ederek, “Süper Yürek’de gösterdiğimiz başarıyı hafta sonu oynayacağımız karşılaşmada birlikte göstereceğiz. Ahzetmek üzere sahaya çıkacağız. Kastamonu’ya 2 puanı kazandıracağız. Kaldırmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Haddinden Fazla ongun hazırlandık. Bilcümle Kastamonu’yu tribündeki yerleri almalarını ve bizleri desteklemelerini istiyoruz” diyerek konuştu.

2022 yılında 3 kupa kazanarak Türk hentbol tarihine adını yazdıran Kastamonu Belediyespor, 10 Ilkgüz Cumartesi haset saat 17.00’bile Şampiyonlar Ligi geçmiş maçında Karadağ temsilcisi WHC Buducnost BEMAX karşılaşacak. – KASTAMONU

Share: