Sonuç zaman haberi! Bakan Aristokrat: Bursa’da hapishane memurlarını haiz araca bombalı saldırının failleri yakalandı (3)

‘TUNCELİ’DE 5 TERÖRİST KALDI, YAKINDA TERTEMİZ OLACAK’

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Edirne’da YANLIŞSIZ Öğür İl Başkanlığı’ndaki konuşmasında terörle yapılan mücadeleyi anlattı. Terörle mücadelede Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da gelinen noktaya değinen Soylu, “Cenabıhak’a hamdolsun, bugün ülkemizde terörist sayısı 120’nin altına düştü. Tendürek tertemiz, ayrımsız biricik terörist kalmadı. Hatay’dan Mersin’e, Gaziantep’ten Osmaniye’ye kadar bir zamanda Adıyaman’a, Adana’ya ve Kahramanmaraş’a büyüklüğünde senelerce Suriye’birlikte Afrin’den sürekli yıldırıcı aktardıkları, terörle mücadelede bildirme pres alanlardan birisi olan Amanos Dağları Cenabıhak’a hamdolsun kim ayrımsız biricik yıldırıcı kalmadan bugün tertemiz. Bire Bir taraftan Erzincan arı sili, Bingöl arı sili, Erzurum arı sili ve burada izah etmek istiyorum, size terennüm etmek istiyorum, inşallah Tunceli yakında, 5 terörist kaldı, inşallah geçenlerde tertemiz olacak. Tanrı şans edecek 29 Ekim 2023 tarihinde bu ülkenin sınırları içerisinde benzeri biricik rezil terörist kalmayacak, tertemiz olacak” dedi.

‘EY KILIÇDAROĞLU, SENDEN ÖNCEKI SANA MÜMASIL MANDACILAR VARDI’CHP Umumi Başkanı Kılıçdaroğlu ve 6’lı masadaki partileri eleştiren Soylu, “Siz balaban devrimlerin altına imza attınız amma bugün burada hisse senedi bitmiş değil. Yine söylüyorum; baştan başladık. Kime bırakacaksınız Türkiye’yi, Kılıçdaroğlu’na mı? Âdem Sakarya Yer Muharebesi’nin nerede yapıldığını bilmiyor. Mübarek memlekette beş, ortaokul, lise, darülfünun okumadın mı? Ömründe on paralık Polatlı’ya gitmedin mi? Ömründe hiç Sakarya’dan geçmedin mi? Bir da inanarak anlatıyor. Yalanı o büyüklüğünde fena hâlde konuşuyor kim, o kadar iyice konuşuyor. Amma sınır dışı tezkeresine faydalı oyu vermesini biliyor değil mi? HDP ile PKK ile erk oyunu kurmasını biliyor değil mi? Büyükelçilerle oynamayı biliyor değil mi? Büyükelçilerle kuşkusuz oturulur, Amerika’nın Avrupa’nın talimatı lacerem alınır. Lan Kılıçdaroğlu, senden geçmiş bu ülkede sana benzeyen mandacılar vardı, tarihe gömdü bu ulus, tarihe” diyerek konuştu.’MASANIN ALTINDAN BİRBİRLERİNE ÇIFTE ATIYORLAR’

6’lı masanın ülkeyi, ortak yönetim hükümeti dönemine döndürmeye çalıştığını söyleyen Aristokrat, “Deminden ne yapıyorlar biliyor musunuz? Masanın altından birbirlerine tekme atıyorlar. Korkuyorum hisse senedi bana düşecek diye. Bunlar geçenlerde karakola düşerler. İş bana düşecek. Masanın altından birbirlerine çifte atıyor, tıpkı dahi şehremaneti başkanlarına meni altı çalışıyorlar. Ankara Belediye Başkanı’na işaret şeş çalışıyor, İstanbul Şehremaneti Başkanı’na işaret şeş çalışıyor, o ona çalışıyor. Türkiye yıllarca bu koalisyonlardan bıktı, Türkiye’yi yıllarca bu koalisyonlar izansız bıraktı, şimdi Türkiye’yi yine koalisyonlara döndürmeye çalışıyorlar. Buna müsaade etmeyelim” ifadelerini kullandı.

Ali Duygusal ZERAY- Olgay GÜLER- Uğur AKAGÜNDÜZ/EDIRNE,

Share: