Eyüp Bülent Miran’dan Kur’an-ı Kerim’in yakılmasına tepki

İsveç’te Türkiye Büyükelçiliği önünde Kur’an-ı Kerim’in yakılmasına aksülamel gösteren Terbiye Aynı Sen Antalya Ofis Başkanı Eyüp Bülent Miran, kutsal olana saldırmanın bellek ve rapor özgürlüğü kisvesiyle örtülemeyeceğini söyleyerek, eylemi gerçekleştirenleri ve cevaz verenleri kınadı.

İsveç’te rasist Stram Kurs partisinin kurucusu Rasmus Paludan’ın Türkiye’nin Stockholm Büyükelçiliği önünde Kuran-ı Ahi yakma eyleminde bulunmasına, İsveç polisinin tek müdahalede bulunmamasının degaje islamiyet düşmanlığının dışa vurumu olan bu provokatif eylemi anlatım özgürlüğü adına akseptans yazar müsaade göstermesine yekpare dünyanın şahit olduğunu belirten Eğitim Bilimi Bire Bir Sen Antalya Şube Başkanı Eyüp Bülent Miran, “Lahut kitabımıza yapılan bu aşağılık saldırıyı lanetliyoruz” dedi.

“İsveç suçu koruma etti”

Miran sözlerini şöyle sürdürdü: “Kur’an-ı Selek’in kainatı aydınlatan ruhunun önüne geçemezsiniz. Müslümanların birliğini engelleyemezsiniz. Mukaddes olana saldırmanın tek şekilde beyin ve tabir özgürlüğü kisvesiyle örtülemeyeceğini, tersine bunun benzeri tiksinme suçu olduğunu biliyoruz. Fakat seçme nedense Müslümanların kutsalı bahis konusu olduğunda hep dünyanın, özellikle batının şüphesiz üç maymunu oynadığını birlikte görüyoruz. Geldiğimiz aşamada İsveç’in Müslümanların bildirme iri kutsalı olan kocaman kitabımız Kur’an-ı Verimli’e cebin yapılacak bir saldırıya müsaade vermesiyle suçu koruma ettiğine da tanıklık ediyoruz.” – ANTALYA

Share: