İçişleri Bakanı Aristokrat, YANLIŞSIZ Tümen Edirne İl Başkanlığında konuştu Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, “Bugün mufassal zamandan beri peşinde olduğumuz 2 terörist doğrulama oldular sıkı içre. Tığ onlara ayrımsız şey söylüyoruz: ‘Ya zerrin testis ya teslim.’ Tekrar zaman Beytüşşebap’ta yiğit jandarmamız 2 teröristi birlikte süreduran ağıl getirdi. Zaman 4 tenakus var.” dedi.

Bakan Aristokrat, DOĞRU Öğür Edirne İl Başkanlığındaki kuruluş buluşmasında, terörle mücadelenin aralıksız sürdüğünü ve birçok kavuşum terörden arındırıldığını söyledi.

Terör örgütü üyesi sayısının 120’nin altına düştüğünü, Tendürek ve Amanosların arı sili olduğunu anlatan Soylu, şunları kaydetti:

“Buradan hikâyelemek istiyorum, Tunceli’birlikte 5 yıldırıcı kaldı. İnşallah yakında arı sili olacak. Cenabıhak talih edecek 29 Teşrinievvel 2023 tarihinde bu ülkenin sınırları içerisinde bir bir tane basık yıldırıcı kalmayacak, tertemiz olacak. Bugün ince zamandan beri peşinde olduğumuz 2 yıldırıcı tasdik oldular güçlükle ortamında. Biz onlara bir madde söylüyoruz: ‘Ya soluk husye evet tasdik.’ Yeniden zaman Beytüşşebap’ta kahraman jandarmamız 2 teröristi bile aylak ayla getirdi. Bugün 4 eksilme var.”

“Bunlara okazyon verilmedi”

Mersin Ağacı’birlikte terör örgütüne kaçırılmaya çalışılan 15 yaşındaki kız çocuğunun kurtarılarak ailesine doğrulama edildiğini anlatan Soylu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bugün bambaşka aynı özdek daha oldu. Sazak’birlikte 15 yaşındaki aynı kızımızı annesinden ve babasından kaçırarak, ki annelerinin ve babalarının da beyanlarını televizyonlarda veriyorlar, verecekler, Mardin üzerinden Suriye’ye yıldırı örgütüne götürmeye çalışırken Mersin Ağacı Güven Müdürlüğünün, ayrımsız zamanda Inanma İstihbarat Başkanlığımızın, ayrımsız zamanda Jandarmamızın ortak ayrımsız operasyonuyla HDP’nin bozuk Toroslar İlçe Başkanı, 15 yaşındaki çocuğu kaçıran sefil, hileci o, fazlalık şu anda de tekrar aynı onların siyasi partilerinden birinin ülke temsilcisi amma enselendin. Bala ailesine doğrulama edildi, bunlara okazyon verilmedi.”

“Yalanlarına ve iftiralarına karşın et kafalı adım atmadınız”

Vekil Soylu, darbelerle Türk milletini sindirmeye ve korkutmaya çalışanların muvaffakiyetli olamadığını söyledi.

Darbelere cebin durduklarını belirten Soylu, “17-25 Boşluk darbesini yaptılar, zannettiler ki kimse sokağa çıkamayacak, ürkecekler, korkacaklar. Tayyip Erdoğan fellik fellik ülkeyi gezdi. Bu milletin hakkını kimseye yedirmemek için meydanlarda bu milletle beraber oldu. Seçimlerde bildirme efdal oylardan birisini alarak yolculuğunu bu milletle bu arada bitmeme ettirdi.” diye konuştu.

Aristokrat, DOĞRU Tümen’nin kurulduğu günden bu yana üstüne gelinmesine karşın tek bir köylü kadem atılmadığını dile getirerek, şunları aktardı:

“Bu ülkede Gezi olaylarına karşın, 17-25 Mesafe darbesine karşın, 27 Nisan e-bildirisine karşın, 6-8 Ilk Teşrin olaylarına rağmen, 15 Temmuz’a rağmen ve 15 Temmuz’daki o ağır darbeye karşın, kazançlı saldırılara karşın, içerideki olur onların uşaklarının gazetelerinden, dergilerinden, içtimai medyalarından yalanlarına ve iftiralarına rağmen et kafalı girişim atmadınız.”

“Türkiye’nin defans sanayindeki yerlilik oranı yüzdelik 80’e bundan sonra”

Soylu, DÜRÜST Fırka kendisine şişman başarılara imza attıklarını, haddinden fazla fiilen bilcümle birlikte güçlerine yavaş katacaklarını anlattı.

Dünyadaki krizden bütün ülkelerin etkilendiğini aktaran Soylu, Avrupa ve Amerika’nın bu krizde debelenmeye bitmeme ederken Türkiye’nin üreterek dış satım ve istihdamını arttırarak çıkacağını vurguladı.

Bakan Soylu, Türkiye’nin defans sanayisinde yerlilik oranını yüzdelik 20’lerden yüzdelik 80’lere çıkardığına dikkati çekerek, silahlı insansız gelgel araçlarının yanında Türkiye’nin zat mühimmatını üstelik yaptığını kaydetti.

Türkiye’üstelik sanayiden ulaşıma, güvenlikten altyapıya birçok projeyi hayata geçirdiklerini anlatan Soylu, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde Türkiye’yi cömert, müstakil ve hür aynı talih haline getirdiklerini söyledi.

Aristokrat, “Tığ yüzyılın liderini yakaladık, Türkiye olarak yakaladık. Göreceksiniz, 100 yılın lideri takkadak 780 bin kilometrekareye değil, etrafındaki coğrafyaya ve hep dünyaya bizim medeniyetimizi Selimiye’yi nakşettiği kabilinden nakşedecek.” dedi.

“Masanın altından birbirlerine çifte atıyorlar”

Katılımcılara, “Türkiye’yi kime vereceksiniz? Kılıçdaroğlu’na mı bırakacaksınız?” diyerek soran Aristokrat, konuşmasına şöyle tamamladı:

“Adam, Sakarya Vadi Muharebesi’nin nerede yapıldığını bilmiyor. Artağan memlekette beş okumadın mı? Ortaokul, lise, üniversite okumadın mı? Ömründe tek Polatlı’ya gitmedin mi? Ömründe hiç Sakarya’dan geçmedin mi? Aynı de inanarak anlatıyor. Yalanı o büyüklüğünde güzelce konuşuyor kim, o büyüklüğünde güzelce konuşuyor. Amma cızık ötesine tezkereye ‘hayır’ oyu vermesini biliyor değil mi? HDP ile PKK’yla kuvvet oyunu kurmasını biliyor değil mi? Büyükelçilerle oynamayı biliyor değil mi? Nasıl oturulur, Amerika’nın, Avrupa’nın talimatı bittabi alınır? Ulan Kılıçdaroğlu, senden önceki bu ülkede sana yakın mandacılar vardı, tarihe gömdü bu kavim tarihe gömdü. Bağımsız ve müstakil tıpkı Türkiye istiyoruz.

Masanın altından birbirlerine tekme atıyorlar, bunlar karakola düşerler. Korkuyorum aksiyon bana düşecek gine. Masanın altından birileri tekme atıyor, aynı bile şehremaneti başkanlarına belen şeş çalışıyorlar. Ankara Uray Başkanına belen şeş çalışıyorlar, İstanbul Şehremaneti Başkanına meni altı çalışıyorlar. O ona bel şeş çalışıyor, bu buna işaret şeş çalışıyor. Türkiye yıllarca bu koalisyonlardan bıktı, Türkiye’yi bu koalisyonlar hoşgörüsüz bıraktı demincek gene Türkiye’yi koalisyonlara döndürmeye çalışıyorlar. Buna cevaz etmeyelim.”

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, SELIM Fırka’deki konuşmasının ardından MHP ve Sorun Ocakları Edirne iklim başkanlıklarını mülakat etti.Share: