Sil Yeniden Kaynanam’ın Çekimleri Tamamlandı

Yönetmenliğini Raşit Çelikezer, senaristliğini Hazar Başar’ın üstlendiği, başrollerini Alacak Önemli ve Alper Saldıran’ın paylaştığı; Gök Dabak, Zeynep Eronat, Yeşim Dalgıçer, Ünal Kâfi gibi sevilen oyuncuların yer aldığı ‘Sil Yeniden Kaynanam’ ekibi keyifli geçen bitiş sahnesi çekimlerinin peşi sıra basın mensuplarına kısa bire bir röportaj verdi.

Yönetmen Raşit Çelikezer, “Beklediğimizden daha bol gelgel şartlarıyla karşılaştık, Sivas’ın çok iyilikçi ve ahbapça tıpkı halkı var. Hepsine çok teşekkürname ediyorum. O büyüklüğünde rahatız kim ‘Filmin devamını bir lahzada çekelim’ diye niteleyerek aramızda nükte yapıyoruz. Bu sıcaklığın perdeye yansıyacağını düşünüyorum. Keder evet dahi benimsenilmeyen filmlerde emin olun ekip talihsiz çalışmıştır” açıklamasında bulundu.

“SİVAS’TAN MEVRUT TAMLIK PROJE TEKLİFLERİNE AÇIĞIM”

Görmüş Geçirmiş oyuncu Asuman Dabak “Ego kız tarafıyım. Karakterimin ismi Rasime. Klasik kız annesiyim, alelade aşağı didişmelerimiz oluyor. Hikayemizin çok şekerli bir örgüsü var, eminim dizge sevecek” cümleleriyle duygularını dile getirdi.

Başrol oyuncusu Ceylan karakterindeki Takanak Koskocaman ise “Site dışında haddinden fazla çok projede bulunmuş bir aktör olarak, sunma abat ettiğim şehirlerden biri Sivas. Sivas’tan mevrut eksiksiz proje tekliflerine açığım imdi. Sıradan tarihi yerlerde elektrik yaptık.

Çok domuzuna resimler ortaya çıktı. 36 yaşındayım ve orak ayı ayında on paralık akşam mont giydiğim olmadı. Burada giydim ve haddinden fazla mutluyum. Çünkü sıcağı tek sevmiyorum” diye niteleyerek herkesi güldürdü.

Ünal rolünü canlandıran Alper Saldıran de baba tarafından Sivaslı olduğunu vurgulayarak “Epey çokça ferah karşılandık. İnsanlar çok ısıdam davranıyor. en üst Sivas’a 32 yıl önce gelmiştim, ağababa yoluyla üstelik Sivaslıyım. Kendimi Sivaslılar aracılığıyla çokça sahiplenilmiş hissediyorum. Bu çok ilginç ve daha önceki yaşamadığım benzeri kalp. Terlemeden hizmet etmek bile dayanılmaz” açıklamasını yaptı.

BİZİM ROMANTİK KOMEDİMİZ METROPOLDE DEĞİL SİVAS’TA!

Senarist Barış Başar dahi heyecanını “3 senedir Urla’üstelik yaşıyorum, pandemiden dolayı oraya göçtüm. İzmir’den buraya parmak arası terlikle gelmiştim. Uçaktan inince dondum. İki yorganla uyudum. Bu coğrafyanın hikayesini yazmaya çaba ediyoruz.

Romantik komediler genelde kent ve ana kent hikayesidir. Bizim önceki filmimiz Boyabat’taydı, şimdi da Sivas. Yer büyük derdimiz Sivas’ı anlatmaktı. Bunu da başardık” sözleriyle anlattı.

Ünal Kâfi “Sivas çok pir resimler veren bire bir şehir ayrıca Türkiye’nin hiçbir durumunda görmediğim benzeri özdek sarılmak istiyorum. Sivas’ta yolcu namına yola hamle attığınız zaman anahtar trafiği duruyor. İstanbul’dahi bu olacak molekül değil. Sivas adeta bire bir Londra, adeta ayrımsız Paris.

Bir üstelik herkese Sivas Kongresi’nin yapıldığı binayı görmelerini başvuru ediyorum. Benzeri ülkenin kaderinin ne kadar küçük aynı mekanda, hangi büyüklüğünde bir iki adam tarafından değiştirildiğini anımsamak katlanılamaz ayrımsız ruh” şeklinde konuşurken Yeşim Dalgıçer toplantıyı “Sivas benim üzere da çokça farklıydı, çekicilik aralarında tığ bile kendimiz üzere görüntüler çekiyoruz. Bire Bir eş komedisi hazırlıyoruz, inşallah izleyiciye bile beğenilen” temennisiyle noktaladı.

Share: