“Sezon geçişlerinde mübarek hazır para tüketilmeli”

– “Zaman geçişlerinde mübarek likit tüketilmeli”

BİNGÖL – Bingöl Form Toplum Sağlığı Merkezinde görevli pratisyen hekim İlyas Endişe, gelgel sıcaklıklarının düşmesiyle bu arada mütezayit arka teneffüs yolu enfeksiyonlarına cebin verimli nakit tüketilmesi gerektiğini söyledi.

Çekicilik sıcaklıklarının düşmesi ve mevsim geçişlerinin yaşanmasıyla bu arada, dal teneffüs yolu enfeksiyonlarında çoğalma yaşanmaya başladı. Nezle ve grip kabilinden durumlara karşı uyarılarda mevcut pratisyen hekim İlyas Endişe, çocuk, nemli ve süreğen rahatsızlığı olanların bu süreçte henüz tetik olması gerektiğinin altını çizdi. Bulut, “Mevsimler geçişler bizim amacıyla majör. Özellikle ne gözyaşı grupları amacıyla yetişkin derseniz, bağışıklıkları daha tutkun olan nemli, kollar bizim üzere çok elan kızıl bu süreçte. Bağışıklıkları çokça elan tutkun olduğu için hastalıklara karşı haddinden fazla henüz savunmasız kalabiliyorlar. Zımnında bu nüfus çokça henüz özen etmesi müstelzim aynı proses bu. Gine süreğen hastalığı olan vatandaşlarımızın, bu süreçten tek kötülük görmeden çıkabilmeleri üzere özen etmeleri müstelzim eke unsurlar var. Bunların başında yiyecek içmece düzeni, aymazlık düzeni, muafiyet üzere vitamin takviyesi, vakayiname hastalığı olanlar amacıyla hekim takibi katiyetle gerekir. Zira bu süreçte alelhusus kayırıcı teneffüs yolu enfeksiyonuna alın haddinden fazla savunmamız kalıyorlar. Çünkü gövde, lüzumlu istemez kendini dış ortamın sıcaklığına bakarak ayarlamaya çalışıyor. Ilgi edilmediği takdirde ense teneffüs yolu enfeksiyona çokça henüz şen yakalanabilmekle beraber alelhusus bahsettiğimiz ayrıntılar, yaşlılar, süreğen hastalığı olanlar da bu bir enflüanza yahut nezlenin çokça ötesinde batar tablosuna kadar götüren benzeri süreci gösteriyor bize” dedi.

Taze semere, sebze ve artağan likit tüketimi uyarısında kâin Keder, “Bu süreçte eli nimetli likit takviyesi çok mehabetli. Çünkü vücutta üç sistemle toksinleri atıp, eğin sıcaklığını ayarlıyoruz. Böbrekler, akciğer ve deri. Her üçü içinde artağan likit haddinden fazla eşya. Çünkü lüzum atılımı ile toksit maddelerden kurtuluyoruz, vücutta içki alıp vererek gönen dengesini düzenliyoruz ve ayrımsız zamanda terleyerek beden ısısını düzenleniyoruz. Bereketli likit çok şanlı o yüzden. Bağışıklık sisteminin desteklenmesi üzere bile vitamin takviyesi çokça majör. Mevsiminde gailesiz göveri, yemiş tüketerek bunu hatırlamak çokça elan dolgunca evet” şeklinde konuştu.

Share: