Şenol Sıra: “Deplasman yasağı ortak akılla alınması gereken benzeri değişmeyen”

Beşiktaş Maharet Direktörü Şenol Zaman, deplasman yasağı konusunun eş akılla alınması gereken tıpkısı karar olması gerektiğini söyledi. Gün, Antalyaspor maçında ise sonuç olarak manzara kırıklığına uğradıklarını dile getirdi.

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Gün, Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri’nde matbuat toplantısı düzenledi. Güneş, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenen vatandaşlara sunulan desteğin sürmesi gerektiğini vurgulayarak, “Ülkemiz zor dönemden geliyor. Felaketleri canlı mevki olarak gelişigüzel başlamak kolay hareket değil. Ben da, siz de ülkemiz hüzünlü aktarılma yaşıyor. kimi zaman kalbimiz çok molekül istese birlikte bedeniniz ona mani oluyor. Bu takım için üstelik makbul. Bu dönemi bile aşacağımızı düşünüyorum. İnşallah adamakıllı günler dirimlik. Çokça sayıda insanımızı kaybettik. Irk, din, şalter ayrımı yapmadan ülkesine bakmadan kaybettiğimiz birlik insanlara Allah’tan yağmur diliyorum. İyi şeyler üstelik oluyor. İnsanımızın, memleketimizin büyüklüğü ortaya bundan sonra. Böyle zor dönemde birlikteliğimiz gördük. İnsanlarımız umum ele verdi. Fiziksel olarak maddi manevi koşuşturarak el durumdaki vatandaşlara yardıma gitti. Celal, millet birlikteliğinin yararı olduğunu düşünüyorum. Desteğimize bitmeme etmemiz gerekiyor. İnsan ve acun eke hiçbir şeyine bakamadan yardımlar yapıldı. Dünyanın değme vasıtasıyla istekle yardımlar oldu. Müspet tarafına bakalım hayat öğüt verdi, bedeli pahal oldu. Takılı kalırsak hiçbir husus yapamayız. Aldığımız dem da bizim değil amma esasen bile hayatın esasen sonuna kadar neler sığdırabiliyorsak o önemlidir. Bu hayatı yaşayamayan çocuklarımız kadar. O tablonun izlenmesi bile korkulu geliyor. Burada yapılacak özdek kamu yabanlık olarak yaşamaya, iyiliğe ahit yarmak zorundayız. Bize sakıt madde yeniden başlayıp, elimizden mevrut güçle etrafımıza bindi vererek. İnsanları talihsiz edecek o büyüklüğünde güçlük var ki onları aşacak birlikteliğimiz var. Nereden baktığımıza mecbur. Ruhsal olarak travmalar göreceğiz. Bilcümle bu arada ayağa kalktık amma aceleye icap yok. Zamana yaymak gerekiyor” şeklinde konuştu.

“Antalyaspor maçı oyun ve son olarak sahne kırıklığıydı”

Topluluk namına hedefledikleri yerde olmadıklarının altını çizen görmüş geçirmiş teknik yönetmen, şu ifadelere kayran verdi:

“Hedeflediğimiz yerde değiliz. Sonuç maç benim amacıyla oyun ve akıbet namına görüntü kırıklığı oldu. Mesail eksikler vardı. Ekip değişikliği yarmak zorunda kaldık. Beşiktaş ayrımsız bütündür. Sezon esasen bugüne büyüklüğünde dalavere ilkin başka hocayla başladı, benle bitmeme etti. Oyuncu dirimsel, harcama asıl olan Beşiktaş kulübüdür. Beşiktaş’ın duruşu var. Soyluluk, cesaret ve bando olmak oynamadığımız oyunla sağlık aldığı sonuçlar kaldırmak için uğraşıyoruz. Fark yapıyoruz, kem oluyor amma harmoni haddinden fazla muhteşem. Mızıka oluşmak çokça büyük. Alınan oyuncuların aksi olmadığını düşünüyorum. Eldeki oyuncular üstelik bereketli ama takımı nakil açısından düşündüğümüz seviyeye gelmedi. Ara Sıra bahçeye nebat ekince bu bitki haddinden fazla husus verebilir. Bazıları bile bakarsın bire bir madde alamazsın. Takım olgusunun çözebileceğimizi düşünüyorum. Kişi oyuncularımızla yapmaya çalıştık. Düşündüğümüz sonuca gelemedik. Kendimiz takım olup, hararetli olmalıyız. Takımı tasarlamak için maharet yönetimsel, mental adına değerler var.”

“Temel olan aynı takım tesis etmek ve sürdürülebilir hale aktarmak”

Oyuncuların performanslarında dalgalanmalar olabileceğini söyleyen Şenol Sıra, “Sabık seneden mütezayit Atiba, Josef, Ghezzal gibi oyuncular mevsim süresince aracısız melhuz oyuncular. Weghorst, Masuaku, N’koudou bunlar şiddetli oyuncular değil. İyi oyuncular ama düşündüğümüzü aldık mı dersen hayır derim. Gezmek isteyenler vardı. Saiss’in gitme arzusu vardı. Sonuç anda o da gitmedi. Gine birlikte yarışta olmalıyız. İşin aktör tarafına bakmamalıyız. Zaman Zaman oyuncu performansları kayırıcı seviyeye dirimsel ara sıra de başarısız olurlar. Dönüş olarak kırıcı olduğunu gösterir. Buna mecbur adına sonuç 4-5 maçtır ekip değişikliği yerinde kalıyoruz. ‘Bu hafta tek sakatımız bulunmayan’ dedim, hafta sonu Ghezzal’ın sakatlığı oldu. Bu hafta 6 aktör kadroya girecek. Oyuncuların bando oyununa alışması lazım. Takımı taşıyanı taşıyacağız. Taşımayanı çoğaltmak durumunda kalacağız. Ana olan tıpkı grup kurmak ve bunu sürdürebilir ayla haberdar etmek. Şu anda kayıp puanlarla geriden geliyoruz. Burada ağırbaşlılık benim. Sıkıntımız bulunmayan. Takıma yansıyan kulüp vasıtasıyla olumsuz benzeri şey namevcut. Oyuncu alındı, hoca makbuz, saha var, iktisadi ülkü namevcut. Tığ işimizi yapacağız. Bunu oyunculara bile söyledim, işimiz sahada takımı kalburüstü etmek” diye konuştu.

“Aldığımız sonuçlar sükse getirmedi”

Tarih, borcu azaltarak devam ettiklerini anlatım ederek, “Borcu düşürerek gidiyoruz. Ödemeler yapıldı, arıza yok. Kazançlı yerine oyuncunun alacağı namevcut. Maharet kadro ve personel karışma. Bize sakıt başarıyı intikal etmek. Aldığımız sonuçlar bize başarıyı getirmedi, mutsuzum, huzursuzum. Şu andaki topluluk, yapabileceğinin altında yaptığı için. Bazen oyuncuların istemelerine rağmen ehliyetli performansı olmadığını düşünüyorum” değerlendirmesini yaptı.

“Antalyaspor maçında birey tıpkı ebat oldu”

Taraftarların Antalyaspor maçında depremzede torunlar için sahaya atılan oyuncaklar ile haddinden fazla adamakıllı benzeri hava yuvarı oluşturduğunu dile getiren tecrübeli teknik direktör, “Yabancı ve yerel oyunculardan ne yaptığını görmemiz gerekiyor. Burada lehtar eleştirisi olacaktır. Bizim taraftarımız okumuş seviyesi faziletli, ilgiyle seven, takımı sahiplenen lehtar. Tığ birlikte o eleştirileri alacağız, onlara müstahak topluluk oluşturacağız. Sonuç maçta da haddinden fazla iyicene ayrımsız ambiyans oluşturdular. Haddinden Fazla güzeldi. Sahamızda ülkemizde dünya çapında kalıntı bırakacak acımızı paylaşan birlikteliğimizi dal seviyeye çıkaran can ağlamaya çevrilmiş olan bire bir ambiyans başımıza geldi. O andaki hissiyat herkese geçmiştir” şeklinde konuştu.

“Deplasman yasağı ortak akılla alınacak bir karar”

Türkiye Ayak Topu Federasyonu’nun, Hatayspor ve Gaziantep Futbol Kulübü’nün ligden incizap taleplerini onaylaması ile ilgilendiren de mütekellim Gün, “Hükmen yenik olabilir ya bile önceki maçları kabul edilebilir, bu tür düşüncelerin tartışılmadan kuma akılla alınmaması kargaşa getirir diyerek söyledim. Çabuk etmeye lüzum yok. Komutan ne suçlandı; fikrini söyledi. Alınan değişmeyen herkesi ilgilendirir. Çabucak Beşiktaş’ı ilgilendirmez. Eş kulüpleri ait konuda ortak akılla alınmalıydı” diye niteleyerek konuştu. Şenol Zaman, deplasman yasağı ile ilgili ise, “Deplasman yasağı ortak akılla birlikte alınacak değişmeyen. Tartışmaya vazıh. Federasyonu ve Kulüpler Birliği’ni itham etmek üzere demiyorum. Duraç koyulur, bütün uyar. Bu kararı kim aldı, niye aldı, bozukluk çabuk etti, bunları söyleyin. Ki faydalandı, ki faydalanmadı. Hep yukarıdaki takımlara bakıyorsunuz, benzeri dahi aşağı bakın. Bunlar tartışılmalıydı. Kararlara elhak uyuyoruz. Deplasman yasağı da anca. Depremden yağlık tıpkısı şehirde ayrımsız topluluk katılırken değişik bando münasebet katılamıyor. Hepimizi ait konuda kararlar alınsın fikirler alınsın karar verilsin. Deplasman yasağına katılmıyorum” değerlendirmesinde bulundu.

“N’koudou’nun gitmesi için konuşma yapılıyordu, cazibe kaldı”

28 yaşındaki futbolcu Kevin N’koudou’nun transferi için görüşmeler yapıldığını fakat bahis konusu görüşmelerin alım kaldığını nâkil Şenol Devir, “Transferde haddinden fazla geciktik. N’koudou’nun konusu vardı. Ayrımsız zaman önceki gitmesi amacıyla görüşmesi yapılıyordu ama serencam alınmadı. Bugün yarın hangi olur bilmiyorum. Minval oynamayacak oyuncunun gitmesinde üstünlük var. Bu hoppadak bizim değil oyuncunun üstelik isteğiyle olacak tıpkı laf bize faydası olmayacaksa gitmesine cevaz veririz” dedi.

“Siyasal bağırmalar benim işim değil”

Devir, politik söylemlerin içine çekilmeye çalışıldığını söyleyerek, “Siyasal tarafa çokça çekildiğimi gördüm. Benim yer değil. Politik bağırmalar benim işim değil. Fert yerine ülkenin kim olursa olsun devleti, milleti, seçme bireyi eke. Beşiktaş üzere üstelik beni sevmeyen varsa Beşiktaşlı değildir diyemem. Beşiktaş camiasında olan sistem Beşiktaşlıdır. Eleştiriden çevre ayırmam. Büyüklük bile anca. Siyasal adına ne yanıt veririm ne de kendimi ezdiririm. Sunu şişman sülale, budun-ihtişam. Bunun kıymetini bilelim. Hala kısır uğraş içre gidiyoruz. Tenkit cebin tarafı iletilmek değildir. Sessiz yığınlar bina etmek ferah değildir. Doğruları alıp, düzeltmeye çalışacağız. Hükümet iki tenkit aldı. Elan sonra de Reisicumhur gelişigüzel dönüş orada. Cumhurbaşkanı oradaysa dizge orada. Kim olduğun yetişkin değil. Çocuğun kumbarasından 1 TL vermesi daha makuldür” ifadelerine saha verdi.

“Masuaku üzerine kulübün menfaatine bakarak debi edeceğiz”

Demokratik Kongolu futbolcu Arthur Masuaku’nun takımdaki geleceği ile ait yöneltilen soruya kalburüstü maharet direktör, şu cevabı verdi:

“Geldiğim evvel günlerde sakatlı olduğu üzere oynayamadı. Galatasaray maçında Düş vardı, sağlıklı bekte üstelik Rosier vardı. İkisi de sakatlanmıştı. Çalışırken dizinde sakatlığı vardı. Yüklemeye gelmediğini söylüyordu. Aradan geçen zamanda gayet gani serencam dönemlerde tek sakatlığı görmedim. Eyüp maçında sakim çevrim oynattım, çıkmak istemedi. İyi duruma geldi. Kamptan sonraları çıkışı devam etti. Umumi olarak o kulvarı tekmil kullanınca hücuma müteveccih elan bol oyuncu. Yetenekleri, oyunculuğu on paralık tartışılmaz. Sol ayağı haddinden fazla bol amma ortaları de kimi zaman o kadar çığlık attı kim yakışmadığı dönemler oldu. Tayfur var, Düş var. Elimizde yeryüzü ideali o. Bu durumda sene böylece böyle bire bir durumu var. Kulübün menfaatine bakarak debi edeceğiz. Dizinden sakatlığı var. Algın olduğu ahit görülüyor. Maddenin kaldırılması üzere benzeri öz şu anda yok. Kaldırılması onun lehine peki.”

“Beşiktaş Itibar Bulut’u sorti maddesine dayanarak aldı”

Kayserispor’dan kadroya katılan Değer Bulut’un transferine ilgili mütekellim Şenol Gündüz, “Saiss ve Rosier bereketli oyuncular. Rosier evvelsi sene haddinden fazla dolgunca oynadı. Geldiğim dönemde sansasyon geçirdi. İyi oynayana ongun, kötüye biberli diyeceğiz. Baziçe dışına çıktığı oluyor amma hırsla oynuyor. Buranın aracısız oyuncusu. Haysiyet dahi gündemimize gelen aktör oldu. Bunlar bol oyuncular. Gündeme gelince evet mu olur. Yıl böylecene alınması gerekirken kulüpler anlaşmış. Depar maddesi 1 milyon Euro veren alır. Beşiktaş birlikte maddeye binaen aldı. O üstelik kulübüne mal kazandırdı” ifadelerini kullandı.

“Saiss başvurmak istedi ama son anda geç kaldı”

Faslı futbolcu Romain Saiss’ın durumunu için ise Güneş, “Saiss daha ayrımlı. Reis aktör, mebzul, derslik oyuncu amma milli takıma gitti yanlışlık sebebiyle baskı oldu. Onun üstüne suçlama aldım, sakatken sahaya çıkmasıyla ilgilendiren. Bu bile talihsizlik. Sakat oyuncuyu sahaya çıkarmam. Saiss geldi, oynadı, kötü değil. Baziçe tarzı olarak uygun o yokken Wellinton oynadı. Değerli oyuncu ama akıbet anda başvurmak istedi. Son anda faziletkâr mülk verdiler ama geç kaldı. Herhangi sıkıntı yok. Hiçbir oyuncuyu dışlayamam. Derece etmeyen aktör üstelik bizim üzere takımdaysa şans bulabilir. Ben daha bol oynamalarını bekliyorum. Suçlayıp, bol değilsin yok öle benzeri öz” şeklinde konuştu.

“giderek gol atacak ayrımsız topluluk kurmak istiyoruz”

Enerjik ve giderek gol beklentisi oluşturan benzeri bando istediğini tamlayan görmüş geçirmiş antrenör, “Heyecanlı, rakibi hırpalayan, heyecanla anbean gol atacak tıpkısı mızıka yapmak istiyoruz. Beşiktaş goller atıyordu. Daha ilk 11 maçta 20 attık. Demin 11 maçta 18 atmışız. Biz bu değiliz. Henüz sağalmak durumundayız. Yediğimiz gol 14’tü, demincek 9” dedi.

” Dele Alli’den ürün alamadığım amacıyla rahatsızım”

İngiliz topçu Dele Alli’nin performansı karşı birlikte konuşan Şenol Güneş, “Dele Alli egzersiz ve maçta seyredince problemsiz oyuncu. Satış oyuncudan şikayetçi olursunuz, ondan şikayetçi olmazsınız. Koşu mesafesi olarak sorunu namevcut. Tümden kazanmaya da başladı. Tümden istimal ve şut atmada sıkıntısı var. Ben ürün alamadığım üzere rahatsızım. Kendimi öyle mesul hissediyorum. Elimdeki oyuncunun ferah olmasını isterim. Yeni alacağıma onunla devam edeyim. Aldığımız oyuncularda rakiplik edecekleri var. Ihtimal elan iyisi çıkacak amma bundan iyisini istiyorsak 10-15 milyon. Gedson istediğimizi oynamadı. Oynasa acun çapında aktör olurdu. Henüz bol bittabi olurlar diye kendimi taharri edeceğim. Hücum zenginliği ile kondisyon zenginliği bile sağlamamız geçişsiz” diye sözlerini tamamladı. – İSTANBUL

Share: