SELIM Parti’li Özhaseki’den “HDP’ye nezaret verilebilir” açıklamasına reaksiyon Açıklaması

DÜRÜST Parti Genel Komutan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, CHP İstanbul Mebus Gürsel Tekin’in “HDP’ye vekâlet verilebilir” açıklamasına reaksiyon göstererek “Ben dahi soruyorum, PKK’nın bire bir siyasal uzantısı HDP’ye Milli Defans Bakanlığını verir misiniz, İçişleri Bakanlığını verir misiniz? Tanrı hakeza aynı tehlikeden korusun.” ifadelerini kullandı.

DOĞRU Fırka’den yapılan yazılı açıklamaya göre, Özhaseki, Kayseri televizyonlarının kuma yayınına katıldı.

Burada mütekellim Özhaseki, Türkiye’nin gözü uğrunda tıpkısı oyun oynandığını, 7’li masa diye niteleyerek ifade ettiği muhaliflerin anlaşabildiği yegâne konunun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve DOĞRU Parti karşıtlığı olduğunu belirtti.

Masayı oyun edenlerin Türkiye’yi dalavere etme noktasında tek konuda uzlaşamayacaklarını savunan Özhaseki, “Bunlar yadımlama ekibi kabilinden. Haliyle orada nüfuz olmakla ilgilendiren millete gelişigüzel özdek söylemiyorlar. Kuşkusuz hile edeceklerini söylemiyorlar. Ekonomide hangi yapacaklarını katiyen söylemiyorlar çünkü aralarında yarık çıkacak, bunu biliyorlar. Bulabildikleri tıpkı yegâne tekellüm var, ‘Güçlendirilmiş Mebus Sistem’ diyorlar. Bunun biraz daha Türkçesini söyleyeyim ben, böyle deyince 2000 yılı öncesi bütün iktidarlar geliyor aklıma. 7’li koalisyon hükûmeti vadediyorlar. 7’li koalisyon bunun adı.” değerlendirmesinde bulundu.

Özhaseki, CHP’li Uğurlu’in “HDP’ye vekâlet verilebilir” yönündeki sözlerini eleştirerek “PKK’nın tıpkı siyasal uzantısı var, o üstelik HDP. ‘HDP’ye nezaret verilebilir’ gibi söylemde bulunmaya başladılar. İşte ara sıra Gürsel Tekin, arada bir eller söylüyor. Ego da soruyorum, PKK’nın tıpkı siyasal uzantısı HDP’ye, Milli Defans Bakanlığını verir misiniz, İçişleri Bakanlığını verir misiniz? Tanrı böyle aynı tehlikeden korusun.” açıklamasını yaptı.

KHK’lıların yeniden iadesi

CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun KHK’lılar ile ilişik açıklamalarına üstelik değinen Özhaseki, “Demin KHK’da işine akıbet verilenler kimler diyerek bir soru başlığı atalım. Olur, ihtilale karışanlar delik cezası aldı, içerdeler. Sonraları FETÖ’cü olduğu geçerlilik ile tespit edilenlerin işine serencam verildi. Nereden uzaklaştırıldılar, askeriyeden uzaklaştırıldılar. Polislikten, hakimlikten, valilikten, kaymakamlıktan uzaklaştırıldılar. Kılıçdaroğlu’na soruyorum, vatandaşlarımızı bombalayanları baştan işe alıp onları tayyareci mu yapacak? Kılıçdaroğlu, YANLIŞSIZ Öğür’ye düşmanlık edeceğim derken, milletimizi yani Türkiye’yi ataşe atıyor.” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’nun helalleşme çağrısında istekle olmadığını savunan Özhaseki, namına böyle bir girişimde bulunmadığını belirterek şunları kaydetti:

“Siktirici düşüncelerin birlikte candan ise toplumda çıkma diyecek kim ‘Olur, birisi geldi, kaşkariko kurmuş. Beni de inandırdılar. Ben dahi çıktım suçladım ama bozukluk dilerim, akıllıcasına değilmiş, haksızlık etmişim. Haseki Başkan hakkını helal etsin.’ derse emniyetli olun topluma itiraf ettiği üzere doğruyu söylediği için o kadar canım yandığı halde hakkımı helal ederim. Amma telefonda söylerse asla hakkımı helal etmem, öyle tıpkısı madde yok. Toplum içinde yapılan ayıbın iki kişilik özrü gayrimümkün. İnsanlara envaitürlü iftiralar yazar, 40 dalavere söyleyip bitmeme edeceksen helalleşme olmaz bunda. Toplumda o büyüklüğünde helalleşecekleri insanlar var ki saymakla bitmez.”

Özhaseki, seçimlerde yeniden milletvekili olup olmayacağı yönünde yöneltilen bir istifham üzerine, şöyle bitmeme etti:

“Uygun görülüyorsa devam ediyorum. Yani illa ayrımsız molekül almak istiyorum diye çırpınan ayrımsız yapım namevcut. Yenilenmenin temel olduğuna inanıyorum. Yeni simaların gelmesinin, yeni yüzlerin gelmesinin, atlaya zıplaya, iştahla koşturmalarının çok akıllıca olduğuna dahi özden inanıyorum. Bunu söylerken saylav arkadaşlarımdan ayrımsız şikayetim mi var? Faydalı, bulunmayan. Sakıncasız olun 20-25 yıldır bu işin içindeyim, emin olun bizim milletvekillerimiz epey yüz akımız. Hiçbirisinin kırıcı tıpkısı işini görmedik. Hırsızlığını, yolsuzluğunu, arsızlığını görmedik. Nihayetinde karar donör olan bir peş kurul var partide ve de Sayın Cumhur Reisi’mız var. İnşallah hayırlısı olsun diye bile temennide bulunuyorum. Ego kendi adıma söylüyorum, benim yerime gençler gelsin.”

Share: