Sarsıntı bölgesinde çocukların yüzü gülsün diye 3 oyun parkı kuruldu

Ortahisar Belediyesince, 11 ili etkileyen yer sarsıntısı felaketinin peşi sıra, çocukların yüzleri gülsün diye Adıyaman’da 2, Kahramanmaraş’ta de 1 girmek için toplam 3 oyun parkı kuruldu.

Ortahisar Belediyesinden yapılan kayıtlı açıklamada, belediyenin, hareket bölgelerinde arkalama ve bindi faaliyetlerini sürdürdüğünü belirtildi.

Bu kapsamda dahi Ortahisar Belediyesinin depremden arz haddinden fazla etkilenen kesimin başında mevrut torunlar amacıyla toplumsal bindi çalışmalarına ciddilik verdiği vurgulanan açıklamada, belediye marifetiyle Adıyaman’üstelik 2, Kahramanmaraş’ta 1 yavru oyun parkı kurulduğu kaydedildi.

Çocukların şehremaneti personeli eşliğinde türlü oyunlar oynayarak, sevinçli ve ahenktar şekilde ayakyolu geçirdiklerine bel edilen açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

“Çocuklara Trabzonspor forması ödül fail şehremaneti personeli, çocukların toplumsal aktivitelerine dahi destek adına yaşadıkları titreyiş ve stresi atmalarına katkı sağlıyor. Şehremaneti personeli tarafından dağıtılan pentür kitabı, bala kitabı, gösterici kağıdı, defter ve çeşit gibi materyallerle çocukların bir nebze birlikte olsa terbiye ve talim faaliyetlerinden ırak kalmaması sağlanıyor. Boyama ve kılık kağıtlarına fotoğraf fail dallar, yaşadıkları ruhsal gerilim ve korkunun izlerini silmeye çalışıyor.”

“Bu iri travmaları bütün birlikte aşacağız”

Açıklamada değerlendirmelerine meydan sunulan Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Dayanıklı Tendürüst, sarsıntı bölgelerinde format normalleşinceye büyüklüğünde yardım ve bindi faaliyetlerine geceli gündüzlü bitmeme edeceklerini belirtti.

Depremden sunu çok etkilenen kesimin başında çocukların geldiğine dikkati çekici Gailesiz, şunları kaydetti:

“Personelimiz çocuklara müteveccih eğitici ve öğretici faaliyetlerin beraberinde aktiflik ve oyunlar üstüne de havari oluyor. Yaptığımız operasyon sonucunda çocuklarımızın yüzlerinin gülmesi, bahtiyar olması bizi dahi berenarı mutlu ediyor. İnşallah, maddi ve manevi namına sunma gücük zamanda yaşadığımız bu nazik travmaları hep gelişigüzel aşacağız.”

Share: