Pençe-Kilit şehidinden geriye yürek parçalayan sözler kaldı! “Benim vasiyetim” dedi izleyenler gözyaşlarını tutamadı

Yaya Gedikli Yusuf Ataş (21) Pençe-Kilit operasyon bölgesinde şehit düştü. Elazığ Kovancılar ilçesi nüfusuna mukayyet olan Yusuf Tutturgaç’ın Bingöl’de yaşayan ailesine zaviye haber verildi.

EVİNE TÜRK BAYRAĞI ASILDI

Şehidin babası Nejat Ataş’ın Bingöl İl Güven Müdürlüğünde polis güçleri memuru olduğu öğrenildi. Ailenin yaşadığı çıkmaz ve ocak Türk bayrakları ile donatıldı.

“MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞOLSUN”

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman yaptığı açıklamada, “Milletimizin başı sıhhatli olsun. Pençe-Kilit operasyon bölgesinde martir olan Elazığlı hemşerimiz Pyd. Zir. Yusuf Tutturgaç’a Allah’tan yağmur, ailesine ve eren milletimize saksı sağlığı ve sabırlar diliyorum” dedi.

VASİYETİ ORTAYA ÇIKTI

Piyade Gedikli Yusuf Tutturgaç (21), Pençe-Kilit operasyon bölgesinde şehit düştü. Elazığ’ın Kovancılar ilçesi nüfusuna mukayyet olan Tutturgaç’ın vasiyeti içeren görüntüler ortaya daha çok. Tutturgaç’ın çektiği görüntüde, “Benim vasiyetim. Hayattan genişlik çok istediğim madde, bir tane kız çocuğum olsun istiyorum. Eğer ölürsem bir tane lösemili kız çocuğunun hayatı süresince bütün masraflarını karşılayın. Benim vasiyetim budur. Bir üstelik bayramda gidin annemim babamın elini öpün” ifadeleri vadi aldı.

Share: