Samsat’ta depremzede kollar üzere eğlence programı düzenlendi

Adıyaman’ın Samsat ilçesine mevrut depremzede ailelerin çocukları için coşku programı düzenlendi.

Kahramanmaraş merkezli 6 Küçük Ay tarihinde meydana mevrut depremlerden Adıyaman bölgesinde yer birkaç etkilenen Samsat ilçesine binlerce sülale gelerek arızi namına yerleşti. Samsat Kaymakamlığı ve Samsat Şehremaneti Başkanlığı’nın çalışmaları ile haricen gelen depremzede vatandaşların mağduriyetleri asgari seviyede tutuldu.

Hareket ve sonraki süreçten aksi etkilenen füru ve down sendromu hastalar amacıyla Samsat Şehremaneti Başkanlığınca Ahmet Işıklı Çok Gayeli Salonda coşku programı düzenlendi. Programa kısaca bin yavru aileleri ile birlikte katıldı. Palyaçolar eşliğinde doyasıya eğlenen ve yüzleri boyanan çocuklara Samsat Belediye Reisi Halil Fırat vasıtasıyla hediyeler dağıtıldı.

Konu ile ilişik kendisine tıpkısı açıklama özne Samsat Belediye Başkanı Halil Fırat, depremden beş altı etkilenen Samsatlıların evlerini dışarıdan mevrut depremzedelere açtığını, ekmeklerini, sularını bölüştürdüklerini belirterek, Samsatlı hemşerileri ile hava duyduğunu anlatım etti.

Başkan Fırat, “Erkân dayanıklıdır tıpkı şekilde zorluklara bağır gererler. Amma ayrıntılar ve hastalar üzere uzanım henüz farklıdır. Hele çocukların ruhsal durumlarını göz önüne alarak henüz değişik tıpkı şeyler yapmaya çalıştık. Yaptığımız coşku ile onların çığlıkları ve ailelerinin tebessümleri bizleri bahtiyar etti. İnşallah gücümüz yettiğince yaraların sarılması için çalışmalarımız bitmeme edecek” diyerek konuştu. – ADIYAMAN

Share: