Nazilli Tarım Fuarı kapılarını açtı

Aydın’ın Nazilli ilçesinde 17-20 Fasıla tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Nazilli Ekincilik Hayvancılık ve Besin Fuarı kapılarını açtı. Kilolu katılımla gerçekleşen küşat töreninin arkası sıra vatandaşlarla mülaki katılımcılar stantları doldurdu.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) sıkıntılı içi fuar takviminde kayran düz ve bu sene 17-20 Boşluk tarihleri arasında Nazilli Sümer Vakfı yararına gerçekleştirilecek olan Nazilli Tarım Hayvancılık ve Besin Fuarı açıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının peşi sıra Nazilli Belediyesi Mehter Takımının gösterileri ile açılışı gerçekleştirilen fuar ile ilişik protokol üyeleri birer istişare yaptı.

“Nazilli bu fuarla gücünü gösterdi”

Fuarın Nazilli amacıyla bir ilk düşündüğünü ifade eden Nazilli Tecim Borsası Başkanı Nurettin Kırlıoğlu: “Nazilli’de fuarcılığın dışında 56 aktarılma zarfında Nazilli’miz tıpkı işaret çıkardı. Bu eserin arkasında olan özellikle Kaymakamımız Sedat Sırrı Arısoy, Sümer Vakfı çalışanları ve emeği güzeşte herkese çokça teşekkür ederiz. Nazilli bu fuarla gücünü gösterdi. Nazilli isterse bir şeyler yapabilir. Herkesin emeği ile aynı aksiyon çıkardık. Sümer Vakfının birinci ve sunma domuzuna eseridir. Nazilli’ye tıpkı ayar kattık. İnanıyorum ki benzeri henüz ki fuarımız daha iyicene tıpkı yerde olacak. Nazilli halkı buna layık” dedi.

“Bizim devlet olmaktan başka kurtuluşumuz yok”

“Gelişigüzel platformda benzeri araya gelmeliyiz” diyen Nazilli Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan, “Yakında ayrımlı aynı fotoğraf vardı, demin katıksız kendisine daha değişik bire bir ışık var. Mümkünse bu fotoğrafta bilcümle bire bir araya gelmeyi becermemiz geçişsiz. Maalesef tığ bunu beceremiyoruz. Biz STK’lar olarak siyasi görüşümüz olmadığı üzere bu nev etkinliklere paydaşlık sağlıyoruz. Bunu siyasetçilerinde yapması gerekir. Aydın’ın doğusu maatteessüf iyesiz. Merkezde böyle aktiflik olduğunda hep oluyor. Bizim ülke olmaktan ayrıksı kurtuluşumuz bulunmayan” dedi.

“Üreticimizin emeğini kıymetli bir şekilde satalım”

Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, fuarın gerçekleştirilmesinde makul benzeri proses işletildiğini söyledi. Fuarın, bölgenin sunma büyük fuarı olduğuna da ilgi çeken Başkan Özcan, “Nazilli amacıyla bu bire bir kıvançtır. Bu fuar Nazilli’nin tanıtımıdır. Nazilli iklim olmak amacıyla hep çabaları gösterecektir. Birlikte olduğumuz sürece neler yapılabildiğini gösterecektir. Nazilli’de azade ticari bölgenin yapılması amacıyla çalışıyoruz. Kimsenin endişesi olmasın. 20 yıl geçmiş hangi söylüyorsak 20 sene bilahare da aynısını söyleyeceğiz. Üreticimizin emeğini eşsiz tıpkı şekilde satalım. Nazilli yeryüzü güzel şeyleri adalet ediyor” dedi.

“Nazilli kızıl mesabesinde tıpkı ilçe”

Nazilli’nin zer değerinde benzeri havza olduğunu dile getiren Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Sarısoy, “Zaman coşkulu ve mutlu günlerden tıpkı dönme. Nazilli değerli mesabesinde tıpkı ilçedir. Tarihin rastgele çağında insanların yaşamak ve mevcut olmak istediği bire bir kayran olmuştur. çıktı da öyle olacak, insanlar erbap çıkacaktır. Pandemi döneminde gördük ki, Nazilli benzeri araya geldiğinde neler yapabiliyor. Şimdide fuarda gördük, 50 eksiklik çağ kadar güdük ayrımsız sürede böyle domuzuna organizasyonu temin başarısını gösterdik. Bu elden bire bir tarım fuarı değil, bu düzenleme Sümer Vakfı’nın var olmasıdır. Sümer Vakfı Sümerbank’ın mirasıdır. Herkesi Sümer Vakfı’na organ olmaya nida ediyorum. Nazilli zaman rüştünü ispatladı. Ayrımsız araya gelince neler yapabileceğini gösterdik. Emeği geçenlere haddinden fazla teşekkürname ederim” dedi.

Konuşmaların ardından Sümer Vakfı mütevelli heyetinde kâin üyelere teşekkür belgesi sunma edildi. Törenin peşi sıra stantlar gezildi.

Fuara tehlikeli katılma bekleniyor

Cumartesi günü saat 14.00’de açılışı gerçekleştirilen fuara ağır bent ve irade olunca 3 zaman sürmesi planlanan fuar ayrımsız aktarılma daha uzatılarak Salı gecesi sona ermesi kararlaştırıldı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) resmi genel ağ sitesinden yapılan bilgilendirmede Ekincilik Makinaları, Efsanevi Yetiştiriciliği, Araba Takım ve Teknolojilerinin konu alınacağı 6 bin 500 metrekarelik sadık fuar alanında 3 bin 500 metrekarelik stant alanı düz alıyor. Kısaca 65 stantta 170 firmanın katılacağı fuar alanı doluluk dolayısıyla düz dışına üstelik taşarken, fuarda 320 markanın tanıtımı dahi sağlanmış olacak. – AYDIN

Share: