Motofest alanında yaymaca tepkisi

Afyonkarahisar’üstelik gerçekleştirilen Koray Avcı konserinde alanda geride artan vatandaşların sanatçıyı görmeleri amacıyla hazırlanan led ekranda sanatkâr namına Belediye Reisi Mehmet Ağabey’in çalışmalarının diya şeklinde yayınlaması katılımcıların tepkisine illet oldu. Antrparantez basın mensuplarına ruh bilimsel takat uygulandı.

Türkiye Motosiklet Federasyonu öncülüğünde Afyonkarahisar Belediyesinin destekleri ile gerçekleştirilen Acun Motokros (MXGP) Şampiyonası ve Afyon Motor Festivali başladı. Çokça sayıda sanatçının manzara aldığı etkinlikte evvel gerçekleştirilen Koray Cebbar konseri ise tepkiye illet oldu. Konseri izlemeye gelenler ise propaganda sürprizi ile karşılaştı. Konserin gerçekleştirdiği alanda geride artan ve sanatçıyı görme şansı mütenakıs katılımcılar üzere hazırlanan dev led ekranlara yansıtılan görüntüler bire bir çok murahhas marifetiyle tepkiye bozukluk oldu. Led ekranının 3’te sürtüşme kısmını Şehremini Mehmet Zeybek döneminde belediyenin yaptığı kaldırım, parke zemin ve diğer hizmetlere ayrılması sanatçının görüntüsünün güçlükle aynı alana sıkıştırılması ise katılımcılar aracılığıyla tepkiyle karşılandı.

Özellikle duruma reaksiyon gösteren gençler konser yerine reklam izledikleri amacıyla tartı yaşadıklarını dile getirdiler.

Matbuat mensuplarına ruhsal şiddet ve kısmi gözaltı

Öte yandan, konser alanında matbuat mensuplarına psikolojik gayret uygulandı. Konseri fotoğraflamak amacıyla nida edilen iletişim araçları mensupları sahneye andıran ayrımsız alanda ‘sanatkâr geçecek’ gerekçesi ile etrafı lif örgülerle kapatılmış alana alınarak kısaca 10 zaman hariç çıkmalarına izin verilmedi. Asayiş görevlilerinin sürekli bağırarak ruh bilimsel gayret uygulamaları ise benzeri başka tepkiye sebep oldu. Matbuat mensuplarının ‘F tipi mapus, koşullu boşaltma var mı’ kabil espriler yaptığı görüngü daha sonradan dışardaki ara sıra medya mensuplarının araya girmesi ile sona erdi.

Öte yandan, gâh medya mensuplarının üstelik akredite edilmediği öğrenildi. – AFYONKARAHİSARShare: