Aşkın tanımını yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a alkış yağdı

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan Samsun’da YANLIŞSIZ Öğür Müşavere Meclisi Toplantısı’nda konuştu. Samsunlu vatandaşlara fazla tanımını eden Erdoğan, “Bizim amacıyla temel olan milletin rızasıdır. Ermiş milletimizin yararlı duasıdır. Geride şükranla yadedilecek asar, hizmetler bırakmaktadır. Sonuç 20 yılda diğer 80 vilayetimizle alay malay Samsun’dahi birlikte balaban aynı dönüşüm gerçekleştirdik. Akıbet 20 yılda oplam 43 milyar teklik yatırım yaptık. Sorarlar aşk nedir? Aşk kişinin sevdiğinde yok olmasıdır. Anca bahis ola beri gele bulunmayan. Mukassem posta uzunluğunu 312 kilometreye kavuşturduk. Samsun’u acul şimendifer hatlarına bağlayacak çalışmaları üstelik yürütüyoruz.” diye konuştu. Erdoğan’ın bu sözlerinin ardından salonda alkış tufanı koptu.

Cumhur Reisi Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları;

Şehre gelişimizden itibaren bizleri bütün samimiyetle bağrına basan Samsunlulara teşekkür ediyorum. Rabbim birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi, dayanışmamızı sonsuz eylesin diyorum. Samsun’a en üst 2 yıl geçmiş diyar kongremiz ve Samsun- Sivas Demiryolu iyileştirme projesinin açım töreni üzere gelmiştik. Gine Milli Mücadelenin şehri Samsun’dayız. Zaman burada teşkilatımızın fedakar, faal neferleriyle yeniden birarada olmanın mutluluğu içindeyim. Siz dava arkadaşlarımın rastgele birine en kalbi teşekkürlerimi sunuyorum.

“TÜRKİYE’Yİ 2023 HEDEFLERİNE ULAŞTIRMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Samsun’bile partimizde görev yapmış yekpare kardeşlerime teşekkür ediyor, darülbekaya uğradığımız kat arkadaşlarımızı rahmet, minnetle anıyorum. Rabbim hepsinden Allah razı olsun diyorum. Onlar milletimizin istiklal ve gelecek mücadelesine adlarını değerli harflerle yazdırdılar. Pazartesi haset Afyonkarahisar ve Kütahya’daydık. Hem zaferimizi kutladık hem üstelik bu şehirlerimize kazandırdığımız eserlerin toplu açış törenlerini yaptık.

Perşembe günü gözleri ışıl ışıl 20 bin öğretmenimizin atamasını yaparak fariza yerlerine uğurladık. Salı günü Bosna-Hersek- Sırbistan ve Hırvatistan’a gideceğiz. 21 yılın birikimiyle ama geçmiş günkü aşkla amor ile ülkemize ve milletimize hizmet ediyoruz. Global ölçekte yaşanan sıkıntılara rağmen Türkiye’yi 2023 hedefleriyle kucaklaştırmak amacıyla var gücümüzle çalışıyoruz. Ülkemizin en iri uygulayım bilimi şöleni TEKNOFEST’e bu yıl Samsun ev sahipliği yapıyor. Türkiye’nin müstakbel teknoloji ürünlerinde nerelere vürut görme imkanı bulduk.

“BAY KEMAL, TEKNOFEST’E TURİSTİK GEZI YAPMIŞ”

Gençlerimizin önlerine takozlar konmazsa, hani tıpkı duruluk CHP’nin takozlar koyduğu devir vardı ya, önlerine takoz konulmayınca bu budun nelere muktedirdir onu gösterdi. TEKNOFEST’i görüp de gururlanmamak tür değil. İktidara geldiğimiz evcil ve milli yüzdelik 20’ydi amma şimdi yüzdelik 80. Bu durarak, yatarak olmuyor Mösyö Eksiksizlik, fiilen oluyor. Amma sağolsun TEKNOFEST’e turistik gezi yapmış. İnşallah esin almıştır. Bu millet 1 yüzyıl önceki verdiği milli mücadelede olduğu kabil son evre kısıtlı imkanlarla yeni ve balaban aynı klan yazıyor.

Türkiye ayağına vurulan zincirleri kırdıkça, üstüne giydirilen lento gömleklerini parçaladıkça, küresel ölçekte kendiliğinden kortej ettiriyor. İnsanımızı birbirine kırdırarak ülkemizin geleceğini çalanlara, provokatörlere, yıldırı örgütlerine, her daim kötümserlik aşılayan meymenetsizlik tellallerine, kıfayetsizlere karşın ülkemiz balans ve cesaret abidesi yerine tamam dünyada ayn dolduruyor. Baykar çıktı ürünlerini yetiştiremiyor. 1 yıl sonraya 3 sene sonraya dönme veriyor. Bakın nereden nereye geldik?

“HELALLEŞME, BİR OYUN”

Senelerce ülkemizi teknoloji çöplüğü haline getirenlerin çokça yavaş rahatsız olduğunu biliyoruz. Terörle mücadelemizi özlük silahlarımızla yürütebilmemizin bölücü teşekkül yandaşlarını huzursuz ettiğini biliyoruz. Bu devlet toplu enjeksiyon üretemiyordu. Imdi hepsinin genişlik güzelini yapar kuzuluk geldik. Defans sanayinde geldiğimiz içtima toptan silah tüccarlarını erinçsiz ettiğini üstelik biliyoruz. Türkiye’nin savunma endüstri yanı sıra başka alanlarda kıpırdak müstakil büyüklük haline gelmesinde tahammülleri namevcut. Bu tahammülsüzlüklerini gelişigüzel fırsatta dile getirmekten çekinmiyor.

Ne diyor? Helalleşme. Bu bire bir oyun. İmam dil cambazı okullarımız, detay irfan yuvalarımız, alimlerimizle ilişik hakaretlerin havada uçuşmalarının gerisinde bu nobranlık var. Partimizin kapısına kilit vuracak kadar gözlerini karartmanın gerisinde bu faşist kafayı hortlatmak çabası var. Alevi-Bektaşi kardeşlerimize edepsizlikler dahi bu oyunların tıpkı parçası. CHP ve yoldaşları milletten beniz bulamadıkça tehdit ve taşlama diline sarılıyor.

“SANDIKLARI PATLATACAĞIZ”

Mahdut günleri gayet ongun değerlendirecek inşallah 2023’birlikte bile Cumhur İttifakı namına sandıkları patlatacağız. Bayat senaryoları CHP ve yoldaşları yoluyla yeniden tedavüle sokmaya çalışıyorlar. Buradan kundak tüccarlarına kemiksiz söylüyorum; hangi yaparsınız yapın başaramayacaksınız. Bu milletin kardeşliğini bozamayacaksınız. Sinsi emellerinize ulaşamayacaksınız. Hangi tuzakları kurarsanız çağ, TEKNOFEST gençliğinin uyanışını engelleyemeyeceksiniz. Kimlerle kolkola girerseniz girin, gelecek asrın Türkiye yüzyılın olmasının önüne geçemeyeceksiniz.

“ILK 2023 BILAHARE 2053”

Bu sinsi planları bozacak, düzensiz niyetleri kursaklarda bırakacak olan bizleriz. Türkiye evvel 2023 hedefleri peşi sıra 2053 vizyonuyla buluşturacak olan biziz. Asırlık özlemleri gerçeğe dönüştürecek kadrolar biziz. Türkiye’nin yeniden şekillenen toptan sistemde doğruluk ettiği yeri almasını sağlayacak olan biziz. DÜRÜST Parti ve Halk İttifakı milli iradenin, ulus egemenliğinin sarsılmaz savunucusu cumhuriyetimizin yılmaz neferidir. Mazlum ve mağdurların umudu olan bu sunturlu ülkeyi ne FETÖ’cü hainlerin ne PKK’lı alçakların ne bile bunların CHP içindeki uzantılarının insafına metrukiyet edemeyiz.

Vezirköprü barajı ile birlikte 9 baraj inşa ettik. Endüstri ve teknolojide 4 bakir organize sanayi, 4 ARGE merkezi kurduk. Bakım mücadelemizi bitmeme yol açmak istiyoruz. Bunun için sizlerden vites yükseltmenizi bekliyoruz. İnsan üzere ancak çalıştığının karşılığı vardır. Utku faaliyet verenlerin, arak dökenlerindir. Karşımda 2023’ü eskimemiş bir milat yapacak kahramanları görüyorum.Share: