Mızrap ticareti fethetmek istemeyince başına gelmeyen kalmadı

Kocaeli’de iddiaya bakarak, esrar ticaretini ika teklifini akseptans etmeyen kişiyi darp yazar, telefonunu ve parasını gasp eden sanıklar üzerine açılan davanın duruşması görüldü.

İddiaya göre, A.A. ve B.Y. isimli şahıslar, M.D.’ye esrar ticareti yapması amacıyla teklifte bulundu. Teklifi akseptans etmeyince zedelenmek edilen, telefonu ve ayrımsız miktar parası çalınan M.D., polis merkezine her an şahıslardan şikayetçi oldu. Şikayet konusunda gözaltına alınan A.A. ve B.Y. suçlamaları kabul etmeyerek, aralarında borç meselesi olduğunu söyledi. İfadeleri sonrası adliyeye gönderme edilen 2 nahoş, adli kontrol gibi erkin bırakıldı.

“Maden ticareti yapmamı istediler”

Olaya ilişkin açılan davanın duruşması Kocaeli 4. Yavaş Ukubet Mahkemesinde görüldü. Salonda M.D. ve canip avukatları amade bulunurken, sanıklar ise duruşmaya katılmadı. Esasen geçenleri anlatan M.D., “Benzeri kuruyemiş firmasında çalışıyorum. Firmada sürücü adına çalışan bire bir kişiyi metal içtiği amacıyla işten çıkardık. Bu kişiyi işten çıkardıktan bilahare A.A. ve B.Y. isimli arkadaşları benimle irtibata geçti. Toplumsal medya hesabından bana mesajlar yazmaya başladılar, metal ticareti yapmamı istediler. Ben akseptans etmeyerek onları toplumsal medya hesabından engelledim. Bir devir çalıştığım aksiyon durumunda araçla çıktığım esnada A.A. ve B.Y. önümü kestiler. Bana cebe doğrulttular, bıçak çektiler. ‘Dediğimizi yapmadın, numaramızı engelledin. Sana ukubet, bize 3 bin TL vereceksin’ diye niteleyerek benden para istediler. Ego mal vermeyi akseptans etmedim, üstüme haddinden fazla geldikleri üzere gelişim adına gidip avans çekeceğimi ve parayı onlara vereceğimi söyledim. Onların elinden kurtulunca dakikasında hisse senedi yerime anbean polisi aradım. Olanları anlattım ve şikayette bulundum. İkinci ayrımsız olayda ise ben kuryelik yaparken tamlanan adrese gittiğimde bu nöbet 5 can beni içeriye cebren sokarak vücudumda sigara söndürdü. Telefonumu ve aynı cirim paramı aldılar. Bu olaydan sonraları yine şikayetçi oldum. Telefonumu aldıkları üzere sosyal iletişim araçları hesabından bana yazdıklarını size gösteremiyorum. Sanıkların cezalandırılmalarını istiyorum. Şahıslarla borç kabul etme ita durumu söz konusu değildir, çünkü onları tanımıyorum” dedi.

Mahkeme heyeti, eksikliklerin giderilmesi ve delilerin toplanması için duruşmayı erteledi. – KOCAELİ

Share: