Muş haberi… 3 bin kilometre el ağına erbap Muş İl Özel İdaresi’ne eskimemiş adım binası

3 bin kilometre kere ağına erbap Muş İl Hususi İdaresi’ne yeni basamak binası

Muş İl Hususi İdaresi Umumi Sekreteri Şeyhmus Yentür:

“Pek şita mücadelesine alın dehalet görevi olan araçlarımızı basamak binasında esirgeme edeceğiz”

MUŞ – Muş İl Hususi İdaresi, vatandaşların hizmetinde geçer not iş makinelerinin otopark edileceği garaj, hizmet-onarım, depo ve ısı merkezi birimlerinden oluşan yeni bir aşama binası inşa ediyor.

Türkiye’nin yer çokça kar yağışı alan illeri arasındaki Muş’ta, iklim hususi idaresinin özellikle kışın karla mücadelede gökçe yazın ise sefer yapımında kullandığı hareket makineleri ile personellerin işlerini yürütebileceği yıpranmamış evre binası inşa ediliyor. Merkeze mecbur Muratgören köyü yakın 50 dekar düz üstüne düz yazı edilen 3 bin metrekare bağlı alana erbap merhale binasında icraat bitmeme ediyor. Son Teşrin ayı içerisinde tamamlanması planlanan aşama binasında araçlar üzere otopark alanı, bakım-tamir birimleri, ısı merkezi, antrepo, işlik, lavabolar, akaryakıt istasyonu ve personel düzentileme ofisleri meydan matlup. İnşaat alanında incelemelerde mevcut İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, müteahhit firma yetkililerinden çalışmalar karşı hikmet aldı.

“Bakir rütbe binası amacıyla kestirmece bütçe 17 milyon teklik olacaktır”

Şita mevsimi öncesi firmadan çalışmaları hızlandırmasını isteyen Yentür, eski etap binası ve depoların imdi ihtiyaçlara cevap verebilecek yeterlilik ve nitelikte olmadığını söyledi. Basamak binasının 3 bin metrekare sınırlanmış alanda inşa edildiğini kaydeden Yentür, “İl Umumi Meclisimizin kararı ve Valimiz Doç. Dr. İlker Gündüzöz’ün onayıyla yaklaşık 3 bin metrekarelik kullanılmamış tıpkısı mertebe binası, ambar, ısı merkezi ve akaryakıt istasyonunun hisse senedi ve işlemlerini burada yürüteceğiz. 3 bin metrekare alanın karşılığında müteahhit firmaya ödememiz müstelzim kısaca bütçe 17 milyon liralık olacaktır. Bu yıl yapım sezonu bitimi olan 15 Teşrinisani’a büyüklüğünde yapımını tamamlamayı düşünüyoruz. Makinelerimizin bakım, onarım, tamir, park yeri alanı ve ısı merkezi ile bu arada çalışanlarımızın burada özlük işlerini yapmalarını sağlayacak tıpkı düz oluşturduk” dedi.

“Metanetli şita mücadelesine cebin sığınma görevi olan araçlarımızı burada saye edeceğiz”

50 bin metrekare alana konuşlandırılan eskimemiş aşama binası içerisinde hele çalışanların rahat edebileceği çalışma ofisleri oluşturacaklarını kaydeden Yentür, “Burada kurulacak atölyeler, lavabolar, duşlar çalışanlarımızın yaşam standardı ve dirim kalitesini yükseltecek iyi aynı bakım olacak. Buradaki mübarek çalışma sonucunda halkımızın hizmetinde kullanılacak araçların bakım-onarımına, personelimizin da sağlık ve sıhhatine fayda sağlayacağı kanısındayım. Hele dokuz canlı kış mücadelesine alın sığınma görevi olan araçlarımızı burada sahabet edeceğiz. Bunun dışında yine bozuk atölyemizin bulunduğu binanın yapısı polat konsorsiyumdur. İnşallah onları de taşıma eliyle buraya getirerek, sınırlı kayran oluşturup araçların dosdoğru ve etken bire bir şekilde çalışmasını sağlayacak aynı düzlem hazırlayacağız” diye konuştu.

Share: