Sıcaktan bunalanlar Borçka Karagöl’e atak etti

Sıcaktan bunalanlar Borçka Karagöl’e atak etti

ARTVİN – Artvin’de seçme mevsim ayrı güzelliğe bürünen Borçka ilçesindeki Karagöl Gusto Parkı, ısıdam ve buğulu alarga uzaklaşmak isteyen vatandaşların akınına uğradı.

Türkiye’nin bir tane biyosfer ihtiraz alanı olan Camili’ye revan kere üzerinde kâin ve 368 hektarlık alana topluluk Borçka Karagöl Gusto Parkı, çevresindeki vadiler ve ormanlarla kaplı benzersiz doğasıyla ışık ve huy tutkunlarının vazgeçilmezleri ortada vadi alıyor.

Borçka ilçesine 27 kilometre uzaklıktaki Karagöl, seçme mevsim ayrı aynı güzelliği süresince barındırıyor. Çam ağaçları ve şelaleler ortada düz düzlük, misilsiz natür güzelliğiyle, görenleri kendisine hayran bırakıyor.

Kentte küsurat çekicilik sıcaklığı ve nem zımnında vatandaşlar soluğu efdal bölgelere çıkarak alıyor. Borçka Karagöl Gusto Parkına revan vatandaşlar, site gürültüsünden uzaklaşıp bozulmamış albeni almak amacıyla kamp yapıyor.

Karagöl’e gelen vatandaşlardan Ahmet Külünk, yaptığı açıklamada “Bura abuhava yerine haddinden fazla değişik, nemden ve sıcaktan kaçıp Karagöl’e geliyoruz” diye niteleyerek konuştu.Share: