Cumhurbaşkanlığı YİK Üyesi Delicesine, Karabük’te konuştu Açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Faziletkâr İstişare Müesses (YİK) Üyesi Mehmet Ulu Delice, “Çıktı 25 sene süreyle evlerde kullanılacak natürel gazın tamamını, kendi çıkardığımız katıksız gazla karşılayacağız. Dışarıya bağımlılığımız kalkacak. Bu Türkiye üzere yoğun benzeri imkandır.” dedi.

Çeşitli ziyaretlerde yatmak amacıyla Safranbolu ilçesine mevrut Delimsirek, gazetecilere, Yenice ilçesi ile Safranbolu ilçesine vabeste Yazıköy’e gaz getirilmesi üzere çalışmaların sürdüğünü söyledi.

Türkiye’nin Karadeniz’deki gaz keşfine değinen Delice, “540 milyar metreküplük tabii gazımızı Filyos’a anlatmak üzere çalışmalar yürüyor. İnşallah önümüzdeki yılın şubat, mart, april aylarında doğal gazı Filyos’a getirmiş olacağız, yakacağız ve genel sisteme de bu doğal gazı ekleyeceğiz. Imdi 25 sene süreyle evlerde kullanılacak tabii gazın tamamını, özlük çıkardığımız doğal gazla karşılayacağız. Dışarıya bağımlılığımız kalkacak. Bu Türkiye için güç benzeri imkandır.” diye konuştu.

Şahin, Abdülhamid Eğlek sondaj gemisinin da Akdeniz’de çalışmalara başladığına değinerek, “İnşallah onlar birlikte ayrımsız müjdeyle gelir. Türkiye geleceğe henüz güvenle bakıyor. Türkiye akıbet yıllarda seçme bakımdan daha birlikte gelişti. Tam mi? Değil. Türkiye’yi elan de geliştirmeye, insanımızın bol bolamat seviyesini henüz birlikte yükseltmeye, Türkiye’yi elan birlikte büyütmeye ihtiyacımız var.” ifadelerini kullandı.

Daha sonradan Yazıköy’e geçen Atmaca, YANLIŞSIZ Öğür Ovacık İlçe Başkanı Ahmet Atmaca’in oğlu Yasin Mecnunca’in düğününe katıldı.

Share: