KYK YURDUNDA KÜSURAT DEPREMZEDE KADINLARIN GÜNÜ KUTLANDI

AMASYA’üstelik Hükümdar Bayezid Yüreklilik ve Yurtlar Kurumu (KYK) Yurdunda mütezayit depremzede 47 avrat için 8 Mart Dünya Kadınlar günü programı düzenlendi.

Amasya Eş ve Içtimai Hizmetler İl Müdürlüğünün düzenlediği programa Amasya Valisi Mustafa Masatlı’nın eşi Esra Masatlı de katıldı. Masatlı, depremzede kadınlarla bir tane bir tane ilgilenerek, karanfil dağıtıp 8 Mart Acun Kadınlar gününü kutladı. Kahramanmaraş Elbistan’dan gelen depremzede kadınlardan Kübra Endişe, buruk tıpkı Kadınlar Haset kutladıklarını söyleyerek, ‘Anlatılacak kadar değil, Allah’ım kimseye yaşatmasın. Meydan ayağımızın altından kaydı gitti. Çocuklarla pekâlâ dışarı kaçtığımızı bilemedik. İnşallah ayrımsız daha hakeza ayrımsız kıran yaşamayız. Bütün kadınların kadınlar günü kutlu olsun diyerek konuştu.

Vali Mustafa Masatlı’nın eşi Esra Masatlı dahi, ‘Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlamak için buradayız. Depremzede vatandaşlarımızla gelişigüzel buruk aynı kadınlar günü yaşıyoruz. Devletimiz çok cıvıl cıvıl, inanıyoruz ki bu yaraları bilcümle gelişigüzel, dayanışma ruhu ile saracağız. Allah’ım ülkemize benzeri daha böyle teessürat göstermesin dedi.

Share: