Küşat töreninde mütekellim Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan, İmamoğlu’na atıf: Bizim yaptığımız raylı sistemleri dadılık etmek istiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pendik- Sabiha Gökçen Hava Meydanı yer altı treni hattı açılışında açıklamalarda bulundu. Cumhur Reisi Erdoğan, İstanbul’da yıpranmamış mensur edilen hastanelere giden yolların yapımında teessürat bulunduğunu belirterek İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yüklendi. Cumhur Reisi Erdoğan, “Eskiden tığ İstanbul’da şifahane mensur ettik mi, uray başkanlarım Kırat Topbaş, Mevlüt Uysal derakap defa yapımına girişirlerdi. Demincek öyle mi, güncel komutan geldiğinden beri elini taşın altına koymuyor. Birileri bizim yaptığımız bu raylı sistemleri sahiplenmek istiyor. Bunların kimler olduğunu anlıyorsunuz değil mi? Bunlara bildirme pir dersi Haziran’da vermeye var mıyız?” ifadelerini kullandı.

“BİZ SEVGİMİZİ, BU ŞEHRE YAPTIĞIMIZ YATIRIMLARLA GÖSTERİYORUZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından değişik satır başları ise şu şekilde: “Tığ sevgimizi bu şehre yaptığımız yatırımlarla gösteriyoruz. İstanbul’a kazandırdığımız yeni muvasala projemizin kırnak olmasını diliyorum. Uzunluğu 7.4 km olan 4 istasyonlu bu metro hattı, Sabiha Gökçen Havalimanı’nı Kadıköy’e bağlamaktadır. Pendik’ten 10 dakikada, Kartal’dan 12 dakikada, Kadıköy’den 50 dakikada duyulmak türlü ağıl gelmiştir.

“BU HATTI İSTANBUL HAVALİMANI’NA BÜYÜKLÜĞÜNDE ULAŞTIRACAĞIZ”

Önümüzdeki beş altı kamer zarfında şu an devam eden yatırımlar tamamlandığında bu hattı İstanbul Havalimanı’na kadar ulaştıracağız. İstanbul’daki raylı dizge ağı uzunluğunu 270 km’nin üstüne çıkarıyoruz. Halen inşası süren projelerle bu miktar 366 kilometreyi geçecektir. Birileri raylı sistemleri üzerine almak istiyor. Bunlara dersi seçimlerde vereceğiz.

“İSTANBUL’UN GELIŞIGÜZEL GÜNDEMİ BİZİM GÜNDEMİMİZDİR”

İstanbul’un değme sorunuyla ilgileneceğiz. Turizminden ticaretine bu şehrin beher gündemi bizim gündemimizdir. İBB’nin belediye başkanı Bodrum’da. Erdoğan’ın bakanları nerede? Katıksız afetin olduğu yerde. Yeri geliyor Kastamonu’da, yeri geliyor Bartın’da… Şu anki İBB Şehremini’nın tıpkısı işin ucundan burulmak gibi aynı derdi bulunmayan. Refik ego İstanbulluyum. Burada büyüdüm. Nerede neyin bittabi olduğunu gayet ferah bilirim. Bana İstanbullu vatandaşım soruyor. Belediye Reisi ne gelişim yapar? Haziran geliyor. Haziranda bunların topuna müstelzim dersi İstanbullu verecektir. Amma ilgili Bakanlığımız sorunu çözüyor ve vatandaşımızı mağdur etmiyor. İstanbulluyu çaresiz, sahipsiz bırakmıyor. Bizim derdimiz politika, huzur ve sükûnet değildir. Yaşanan seçme toptan kriz Türkiye’nin ve onun vitrini olan İstanbul’un önemini benzeri misil henüz arttırıyor. Türkiye ve İstanbul düğümleri çözüyor, etrafına barış ve ilişik iklimi yayıyor.”Share: