KPSS Lisans Genel Kabiliyet-Genel Firez oturumu başladı

Ölçme, Güzel ve Akort Merkezince (ÖSYM) düzenlenen oturumları halel edilen 2022- KPSS Lisans Genel Yetenek-Umumi Kültür oturumu başladı.

Adaylar, sabahleyin saatlerinden itibaren sınava girecekleri okullara geldi.

Sınav zımnında çokça ateşin olmadığını dile getiren Rojda Abik, “Dayanıklı amade değilim. O yüzden stresli değilim. Kendimi korumak için gireceğim.” dedi.

Kızını sınava getirdiğini belirten Amor Mütebessim, “Psikolojileri çok bozuldu hep gençlerin. Bu ikinci tekrardan, sil yeniden. Efsus bu çalışma eziyete. Bu çocuklara efsus vebal. İnşallah bu öğün bir öz gayrimümkün. Bire Bir senedir hazırlanıyorlar. Aynı seneleri çöp oldu. Maddiyatı bıraktım, manevi namına psikolojileri çokça bozuldu.” ifadelerini kullandı.

Güleç, kızının Ruhsal Danışmanlık ve Delalet (PDR) bölümü mezunu olduğunu belirterek, kazanması halinde tercih yapacağını aktardı.

Çalıştığı üzere sınava kapsamlı bir şekilde hazırlanamadığını anlatım fail Avrat Demirkıran, “Üstün körü baktım. Dershaneye filan gidenler varmış. Muhtemelen ayrımsız puanın üstünde alırsam yaparım. Zannetmiyorum çok yüksek puan alacağımı. Tıpkısı birlikte ego Türk Dili ve Edebiyatı mezunuyum. Benim atanmalarım biraz henüz yüksek oluyor. O yüzden 70’le atanamam diye niteleyerek düşünüyorum. Sabık posta 83-84’le atandık en üst.” diye niteleyerek konuştu.

Son tekrarlarını özne adaylar henüz bilahare imtihan binalarına methal yaptı.

Sabah oturumunda 10.00 itibarıyla kapılar kapandı. Sınav, 10.15’te başladı.

Umumi Yetenek ve Genel Kültür oturumunda adaylara 120 soru yöneltilecek ve 130 zaman müddet verilecek.Share: