Konya’da 2 yaşındaki çocuğun gidiş geliş kazasında ölümüyle ilişik sanık bilge karşısında

Konya’bile trafik kazasında bunaltıcı yaralanan 2 yaşındaki çocuğun, 8 sene bati bakımda kaldıktan sonra yaşamını yitirmesiyle ilgili tutuklanan sanığın yargılanmasına başlandı.

1. Bati Ukubet Mahkemesinde tanıdık duruşmaya vakfedilmiş sanık Mustafa Y. ile canip avukatları katıldı.

Mustafa Y, olayla bir ilgisinin bulunmadığını öne sürerek, “Suçlamayı kabul etmiyorum. Meze konu akarsu kazaya hastalık olan çoban ego değildim.” ifadesini kullandı.

Duruşmada şahit yerine dinlenen Yaşar T. maktul Zişan Can’ın bulunduğu araca çarpan kamyonun plakasını görmediğini amma birlikte ve arkasında gül ya de lale resmi gördüğünü söyledi.

Sanık avukatı ise müvekkilinin kazaya karışan çoban olmadığını belirterek, “Müvekkilim görüngü çabucak fenomen durumunda değildir. Buna ait günlük say programlarını ve görüşme kayıtlarını dosyaya sunduk. Müvekkilim görüngü çabucak başka tıpkı yerdedir.” dedi.

Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek dosyadaki eksikliklerin tamamlanması üzere duruşmayı erteledi.

Mürtefi Duygusal idaresindeki 42 RR 424 plakalı makine ile 22 Eylül 2013’de Konya-Afyonkarahisar kara yolunun 33. kilometresinde sürücüsü ve plakası belirlenemeyen su tankeri arazöz çarpışmış, arazözün sürücüsü kazanın arkası sıra aracıyla kaçmıştı.

Güç yaralanan ve 8 yıl sakil bakımda yaşam mücadelesi veren Zişan Birey, 13 Familya 2021’de yaşamını yitirmiş, kazaya ilgili anket başlatılmış, münasebetsiz bulunan Mustafa Y. üzerine sav açılmıştı.

???????

Share: