Beyşehir’in saf taş ve mermeri İtalya’daki fuarda kayran aldı

Beyşehir’in saf taş ve mermeri, İtalya’dahi planlı Arsıulusal Mermer, Taş ve Teknoloji Fuarı “Marmomac Fuarı”nda görücüye çıkarıldı.

Beyşehir Belediye Başkanı Adaletli Abat, yaptığı mukayyet açıklamada, 27 Eylül’de başlayan ve 30 Eylül’e kadar degaje kalacak olan acun mermer sektörünü tıpkı araya getiren fuarın Verona kentinde düzenlendiğini belirtti.

Fuarda Beyşehir Belediyesi namına ruhsatlandırılıp, işletmesi yapılan diyabaz ocağının saf taşlarının birlikte Beyşehir ve bölgesinde mermer ve tabii taş sektöründe ruh gösteren firmaların de sergilik açtıklarını ifade eden Abat, şunları kaydetti:

“Şehremaneti işletmemizin taşları, fuarın geçmiş haset büyük deste gördü. Şehrimizin yarınları hesabına evire çevire sonuçlar umut ediyorum. Organizasyona uray olarak serbest tığ katılmadık. Antalya Mermer MRT, Selçuklu Mermer, Takavcı Mermer, bölgemiz ocaklarının kül temsilcileri ile birlikte katıldık. Onlarla hangi büyüklüğünde alım duysak azdır. Gaye bütün alay malay silah sektörü, tekstil sektörü, mermer sektörü, azık üzerine yapılan üretimler, balıkçılık ve hayvancılık sektörleri, turizm sektörü kadar bir nice alanda ‘Hep birlikte üreten Beyşehir’ sloganı ile istihdam alanlarına varmaktır muradımız. Daha ileriye, henüz ileriye inşallah.”

Share: