MHP’nin seçme hazırlıkları sürüyor

MHP Genel Başbuğ Yardımcısı Kerim Sert, 2023’te yapılacak Cumhurbaşkanı ve Saylav Genel Seçimleri dolayısıyla teşkilatlarını harekete geçirdiklerini bildirdi.

Sert, yaptığı yazılı açıklamada, Cumhuriyet’in 100. yıl dönümünün algı edileceği 2023’te yapılacak Cumhur Reisi ve Mebus Umumi Seçimleri nedeniyle teşkilatlarını harekete geçirdiklerini, hep siyasal deneyim ve imkanlarını zafer hedefiyle seferber ettiklerini belirtti.

2023 seçimlerinin Türkiye üzere önemine değinerek, Türkiye’nin çıktı toptan ve bölgesel benzeri aktör olduğunu vurgulayan MHP Umumi Başbuğ Yardımcısı Dik, şöyle devam etti:

“Türkiye’nin bulunan faal konumu ve özgür aut siyasa hamleleri nedeniyle bütünlüğümüze ve bekamıza çevrilmiş çöz ve aut tehditler artmış, çeşitlenmiştir. Bu hakikatler karşısında, milli mutabakata dair Topluluk İttifakının 2023 seçimlerinde zafere ulaşması bir fakirlik olmuştur. O bakımdan MHP, değme seçme döneminden elan büyük kasırga ve coşkuyla, daha dokuz canlı bire bir imanla seçim çalışmalarını yürütmektedir.”

Partisinin bu kapsamda, 8 Ilk Teşrin’de “Yavaş Yavaş 2023, ‘Köyüm Benim’ Kardeş Kardeş Toplantıları” temalı karye ziyaretlerini başlatacağını hatırlatan Yalman, meydan çalışmalarını köylere kadar uzun uzadıya, ulaşılmadık kimesne bırakmayacaklarını anlattı.

Cumhur İttifakına gestalt veren milli iradeyi güçlü tutmak ve milyonları kendilerine katılmaya motive etmek için eskimemiş kilitsiz küreksiz albeni toplantıları düzenleyeceklerini bildiren Sert, “Bu çerçevede, 16 Ekim 2022 tarihinde, Konya ilimiz tarz olmak için Karaman, Afyonkarahisar, Burdur ve Isparta il teşkilatlarımızın destekleyeceği, 23 Ekim 2022 tarihinde ise Manisa ilimiz format başlamak için Yardımcı, Denizli, Münevver ve Muğla el teşkilatlarımızın ve muazzez vatandaşlarımızın katılımıyla ‘2023’e Akla Yatkın, Namzet Belli, Değişmeyen Net’ temalı celi hava toplantıları gerçekleştirilecektir.” bilgisini verdi.

Share: