Komutan Şişman: “Beton misil ihtiyaçlarını aciliyet sırasına bakarak çözüme kavuşturuyoruz”

Ordu’nun Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Şişman, ilçenin defa ağında çalışmaların devam ettiğini belirterek, “Bu ivinti ve heyecanla beton öğün çalışmalarını sürdürdüğümüz takdirde 3-5 sene ortamında artık rustik mahallelerimizde aheste anlamda sorunun kalmadığını göreceğiz” dedi.

Ünye’nin 85 mahallesinde ayrıntılı ömürlü posta çalışmaları bitmeme ediyor. Ekipler rustik mahallelerde beton sefer çalışmalarına ciddilik verirken, aciliyet sırasına bakarak vatandaşların öğün sorununu halletmek için faaliyet başlatıyor. Icraat çerçevesinde son olarak Yazkonağı Mahallesi’nde teferruatlı yıllar çözüm bekleyen kez sorunu çözüme kavuşturuldu.

Ünye’nin bir nice noktasında beton kere çalışmalarının bitmeme ettiğini tamlayan Belediye Başkanı Hüseyin Yağlı, “Yazkonağı Mahallemizde daha önceki Kalaba Büyükşehir Belediyemizin ekip sefer çalışması oldu. Akabinde OSKİ’nin de mahallemizde içmece suyu çalışmalarının peşi sıra beton el çalışmalarımıza başladık ve tamamladık. Yazkonağı Mahallemizde yapılacak işlerin yüzdelik 90’ını tamamladık” dedi.

“Misil ihtiyaçları aciliyet sırasına göre çözüme kavuşturuluyor”

Ünye Belediyesi yerine beton kere çalışmalarına ehemmiyet verdiklerini açıklayan Komutan Tavlı, hizmetlerin aciliyet sırasına göre sürdürüldüğünü söyledi. Semiz, “Ünye’nin sefer zehir itibarıyla serbest tıpkı coğrafyası var, 59 köyden, 8 beldeden dönüşen mahallelerimizde beton yol ihtiyaçlarını aciliyet sırasına bakarak çözüme kavuşturuyoruz. Rustik mahalleler coğrafi zorlukları olan mahallelerimiz. Bu nedenle malzemeli öğün bakımı yapıldığında sert yağmurda baştan arıza oluyor. Taşıdığımız malzemeler üstelik öz üzerinden baştan denize iniyor. Tabi bunun çözümü beton yollar. Yaptığımız beton yolların hiçbirinde yağmur dolayısıyla oluşan benzeri olay yaşamadık. Beton sefer çalışmalarıyla boğuk mahalle yollarımızı çözüme kavuşturduğumuz oranda şehremaneti yerine gine her yağmurda yapılması müstelzim hizmetleri birlikte yapmamış oluyoruz. Bu dahi belediyemizi kırıcı aynı yükten kurtarıyor. Bu çabukluk ve heyecanla beton öğün çalışmalarını sürdürdüğümüz takdirde 3-5 sene süresince imdi rustik mahallelerimizde aheste anlamda sorunun gelmediğini göreceğiz. Antrparantez temas seferinde bakım ve bakım gerektirmeyen yollar yardımıyla belediyenin da gideri azalacaktır. Gereç taşıyan kamyonlardan, el bakımı yapan iş makinalarına ve işgücüne kadar bir nice kalemde artırım sağlamış olacağız. Sınırlı imkanlarla bu işleri üretirken zorlansak dahi hemşerilerimizin konforlu ulaşıma kavuşmaları bizi mutlu ediyor” şeklinde konuştu.

Yazkonağı Mahallesi Muhtarı İhsan Bağcı ve vatandaşlar, çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getirdiler. – ORDU

Share: