Komutan Kaplan “2023 Koçarlı üzere yatırım yılı olacak”

Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, Ankara temasları doğrultusunda ilçeye yapılan ve yapılacak olan yatırımlar için Bakanlıklar ve ait Genel Müdürlükleri görüşme ederek projelerle ilgilendiren istişarelerde bulundu. Kaplan ziyaretlerinin arkası sıra Koçarlı’ya müjdeler ile dönerek 2023 yılının Koçarlı amacıyla envestisman yılı olacağını açıkladı.

İki günlük Ankara mesaisini meşgul meşbu nâkil ve Bakanlar, Milletvekilleri, Umumi Müdürler ve kurumların kayırıcı düzem yöneticileri ile mülaki ve Koçarlı’nın ihtiyacı olan yatırım ve projeleri aktaran Komutan Kaplan müjdeleri Ankara’dan sıralayarak tamlık envestisman ve projeler için destek sözü aldıklarını açıkladı.

Koçarlı’yı ayraç kaymakamlık ika uğrunda sakıncasız adımlarla ilerleyici Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, Ankara ziyareti hakkında değerlendirmede bulunarak, “Koçarlımıza, kazandırılacak olduğumuz yatırımları hızlandırmak için Bakanlarımız, Milletvekillerimiz ve Genel Müdürlerimiz ile görüşmeler gerçekleştirdik. Yarınlara elan yaşanılabilir bir Koçarlı bırakabilmek amacıyla var gücümüzle çalışıyoruz. Biz çalıştıkça Koçarlımız gelişiyor” diyerek konuştu.,

İki günce Ankara mesaisinde Hars ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u, Ocak ve Içtimai Hizmetler Icra Vekili Yardımcısı Rıdvan Duran’, Ekincilik ve Orman Bakan Yardımcısı Veysel Tiryaki’yi, DÜRÜST Tümen Münevver Milletvekilleri’ni, Toplu Ev İdaresi Ofis Başkanı Ömer Bulut’u, İçişleri Bakanlığı Destek Hizmetler Başkanı Serdar Kartal’ı, Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığı, Spor Kıç Teşkilat Başkanı Bünyamin Bozgeyik’i, Orman Umumi Müdürü Bekir Karacabey’i, Ekin Varlıkları ve Müzeler Umumi Müdürü Gökhan Yazgı’yı ve ahi uray doğmak için girişim attığımız Keçiören Belediye Başkanımız Turgut Altınok ile AK Fırka Keçiören İlçe Başkanı Av. Utku Çoktan’ı makamlarında görüşme ederek, Koçarlı’dahi yapılan ve yapılacak olan projelerle ilgili görüşmeler gerçekleştirdi.

“İşimiz bakım, gücümüz millet”

Komutan Kaplan, “Koçarlımıza yatırım için Ankara’daki herhangi bir kapıyı çalıyoruz ve çalmaya de bitmeme edeceğiz” diye “Biz halkımıza verdiğimiz sözler noktasında hangi dediysek onları hepyek hayata geçiriyoruz. Biz hizmet için göreve geldik ve milletimizin gücü bize kırıcı katarak Koçarlımızın bugüne büyüklüğünde almadığı yatırımları alarak yatırıma doyacak. Koçarlı üzere hangi yapsak azdır. Bizleri bu bakım amacında Ankara’üstelik konuk eden Bakanlarımız, Milletvekillerimiz ve kurumlarımız bizlere her ant olduğu üzere yeniden ilişki ve rağbet gösterdiler. Projelerimizi ve yatırım ihtiyaçlarımızı dosya halinde sunduk, sunmaya bile bitmeme edeceğiz. Bakanlarımıza ve milletvekillerimize şahsım ve ilçem namına teşekkürname ediyorum” dedi.

“Projeler amacıyla geçmiş adımlar atıldı”

Ankara’dahi büyük görüşmeler gerçekleştirdiklerinin altını çizen Başbuğ Kaplan, yatırımlar noktasında kültürel değerlere birlikte eş çıktıklarını tabir ederek, “Tarihimiz, geleceğimize, geleceğimiz, Kültürümüze emanet diye Hars ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy’u ziyarette bulunarak, Cihanoğlu Kulesi restorasyonu ve kasaba düzenlemesi ile ilgili desteklerini aldık ve yapılan çalışmaları değerlendirdik. Bakanımıza misafirperverliği ve desteklerinden muhit teşekkürname ederiz. Ayrıca, Firez Varlıkları ve Müzeler Umumi Müdürümüz Gökhan Yazgı’yı bile konuşma ederek, gene Cihanoğlu Kulesi ve etrafı için yenileme ve yenileme çalışmalarımızı değerlendirdik” dedi.

“İlçemizin cazibesi artacak”

Koçarlı’üstelik Şişman Bölük İdaresi’nin projeleri ile vatandaşların hayallerindeki eve kavuşacağını dahi tamlayan Başbuğ Kaplan, “Çakmar Mahallemizde yapılacak olan Şişko Basamak Projesi ve Cincin ve Boydere Mahallemizde İlk evim, İlk hareket yerim projesinde basamak arsası çalışmaları ile ilişik Toplu Göz İdaresi (TOKİ) Ofis Başkanı Ömer Bulut’u musahabe ettik. İlçemizi çekicilik merkezi haline getirerek ayraç kaza ika yolunda Kısa zamanda balaban işlemler yaptık” diyerek konuştu.

“Amme binalarımız yenilenecek”

İlçemiz için çalmadık bap bırakmayarak ilçemizdeki amme binalarımızın yenilenesi adına pir ilçemizin yüz değişiminin devam etmesi ve Ilçe Binamızın çağcıl bire bir görünüme sarmak için İçişleri Bakanlığı Destek Hizmetler Başkanı Başkumandan Kartal’a ziyarette bulunarak projemiz ile ilişik görüşme sağladık. Bodur zamanda kaza binamız da çağdaş bir görünüme kavuşacak. Antrparantez 2023 yılında yapılması planlanan Yeni Orman İşletme Binası Projesi ile ilişik ise Orman Umumi Müdürümüz Bekir Karacabey ile düşünüm alışverişinde bulunduk. Bunu birlikte Eskimemiş Ekincilik İlçe Hizmet Binasını ilçemize vermek adına Ekincilik Orman Icra Vekili Yardımcımız Veysel Tiryaki’yi ülfet ettik ve Orman Kadastrosuna geçecek Köylerimizin de taleplerinin ilettik. Koçarlı’nın evgin ihtiyacına cevap verecek ve elan saymakla bitiremeyeceğim projeler üstüne de Bakanlarımızın görüşü aynı ve önce adımlar atıldı. Haddinden Fazla yakında çalışmaların başlamasını bekliyoruz. Koçarlı’mıza hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Boş Dirim parkı hayata geçiyor”

Koçarlı Belediye Reisi Nedim Kaplan, çetin, milletin beklentilerine yanıt veren, vatandaşın geçmişte olan talepleri doğrultusunda, halka verdikleri sözler noktasında ne dediyse onları hepyek hayata geçirdiklerini belirterek, “Söz verdiğimiz Koçarlı Kategorik Yaşam Parkı’nın projemizde tamamlandı ve yakında ihalesini gerçekleştireceğiz. Karı ve Sosyal Hizmetler Icra Vekili Yardımcımız sayın Rıdvan Duran’ı musahabe ederek Berrak Yaşam Parkımız ile ilgili istişarelerde bulunduk. Bakanlığımıza kayran tahsisi yapıldı. Tasrif proje imdi. İhale aşamasına gidiyor. Benzeri elverişsizlik olanaksız ise inşallah 2023’ün geçmiş çeyreğinde ihalesi yapılacak. Ardından ise 90 periyot içerisinde tamamlanmasını hedefliyoruz” dedi.

Daha evire çevire hizmetleri 2023 yılı içerisinde üstelik başaracaklarını söyleyen Başkan Kaplan, “Koçarlı hazır olsun, yatırıma doyacak. Halka hizmet hakka hizmettir. Koçarlı’nın ışıklı geleceği üzere çalışıyoruz ve ilçemizin münevver yarınları üzere hazırladığımız projelerimizi bir bir hayata geçiriyoruz. Bizlere bu yolda sonuna kadar bindi veren başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan girmek amacıyla tam bakanlarımıza, milletvekillerimize, Valimize, Genel Müdürlerimize teşekkürname ederek şükranlarımı sunuyorum” ifadelerinde bulundu. – AYDIN

Share: