Kocaeli’de gidiş halindeki otomobilde annesini öldüren sanığa ağırlaştırılmış müebbet istemi

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde tempo halindeki otomobilde annesini bıçaklayarak öldüren sanığın yargılanmasına bitmeme edildi.

Kocaeli 2. Sakil Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, Bakırköy Ruh ve Asap Hastalıkları Hastanesinde tedavisi süren Saygınlık Ö. katılmazken, sanık avukatı ve müşteki İfaket E. salonda hazır bulundu.

Olayda yaralanan İfaket E, “Sanık annesini öldükten bilahare beni akciğer ve dalağımdan bıçakladı. Yüzümde bıçak izleri vardı. Bu yüzden yüzümden defalarca estetik operasyonları geçirdim.” dedi.

Duruşmada mütalaasını açıklayan cumhuriyet altını savcısı, sanığın annesi Serpil Ö’ye alın “düşünülerek katil” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle, İfaket E’ye alın “bilerek öldürmeye girişim” suçundan birlikte müebbet hapisle cezalandırılmasını arzu etti.

Duruşma, sanık avukatının mütalaaya cebin defans yapması amacıyla süre verilerek ertelendi.

Olay

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde 7 Haziran 2015’te Işık G. yönetimindeki 34 JS 4250 plakalı otomobildeki Değer Ö. (23), tartıştığı annesi Serpil Ö. (57) ile araçta kâin İfaket E. ve Işık G’ye bıçakla saldırmış, bu sırada sürücünün yönelteç hakimiyetini kaybetmesi sonucu vesile, kere kenarında bulunan akarsu kanalına devrilmişti.

Bölgeye mevrut esenlik ekipleri, boğazından bıçaklanan Serpil Ö’nün yaşamını yitirdiğini tespit etmişti.

Kavga sırasında ve aracın devrilmesi sonucu yaralanan çoban Işık G, İfaket E. ile Öz Saygı Ö, geçmiş müdahalelerinin ardından ilçedeki hastanelere bertaraf, Değer Ö. tedavisinin arkası sıra gözaltına alınmıştı.

Share: