Kırklareli’nden gücük kısa

Babaeski’de amme hastanelerinde verimliliği yükseltmek için kıymetlendirme toplantısı yapıldı.

Babaeski Çap Hastanesinde gerçekleştirilen toplantıda, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzmanı Nilgün Sema Çomaklı sayrılarevi faaliyetleri için vukuf aldı.

Toplantıların Esenlik Bakanlığına Vabeste Esenlik Tesislerinin Verimliliğinin Yerinde Değerlendirmesi Yönergesi kapsamında yapıldığını rapor eden Çomaklı, toplantılarda sağlık tesislerinin aktiflik ve verimliliğini değerlendirildiğini belirtti.

Çomaklı ayrıca hastanelerdeki problemleri kaynağında belirleme edip çözüme kavuşturduklarını kaydetti.

Öğrenci buluşmaları etkinliği

Ara Sınav Milli Eğitim Bilimi Müdürü Recep Akdemir, öğrenci buluşmaları etkinliği kapsamında meslek ziyaretlerine bitmeme ediyor.

Akdemir, Adalet Erez İlkokulu’nu ziyaret ederek öğrencilerle ayrımsız araya geldi.

Öğrencilerin gelecekte ayırmak istedikleri meslekler karşı dostane fail Akdemir, elan sonra öğretmenlerin isteklerini dinledi.

Doğal gaz çalışması

Pınarhisar ilçesinde gaz çalışmaları sürüyor.

Belediye Başkanı İhsan Talay, Dere Mahallesi Türkocağı Caddesi’nde bitmeme eden çalışmaları inceledi.

Ekiplerin çalışmaları karşı bilgi düz Talay, çalışmaların çekicilik şartlarına rağmen devam ettiğini belirtti.

GAZDAŞ ekiplerinin bir lahzada temel şekil ve ikincil biçim çalışmalarını yürüttüğünü tabir eden Talay, tıpkısı zamanda kutulamaların üstelik yapıldığını kaydetti.

Talay, kutulama işlemleri tamamlanan cadde ve sokaklarda vatandaşların abonelik işlemlerini yapmalarını istedi.

Elektrik kesintisi

Kırklareli’nde 6 karye ve 4 mahallede elektrik kesintisi uygulanacak.

TREDAŞ’tan yapılan açıklamada, bakım ve tamirat çalışmaları kapsamında Vize ilçesinin Hasbuğa, Düzova, Çüvenli, Akıncılar, Topçuköy ve Müsellim köyleri ile Pınarhisar ilçesinin Cumhuriyet Altını, Hürriyet, Üsküp beldesinin Gündoğdu, Alpullu beldesinin ise Yıpranmamış mahallesine 24 Kasım Perşembe haset ayrımsız müddet enerji verilmeyecek.

Söz konusu kesintiler, Hasbuğa, Düzova, Çüvenli, Akıncılar, Topçuköy ve Müsellim köyleri ile Cumhuriyet, Hürriyet mahallelerinde 09.00-18.00, Gündoğdu mahallesinde 09.00-15.00, Kullanılmamış mahallesinde ise 09.30-16.00 saatlerinde yapılacak.

Share: