Kırklareli’nde özürlü öğrenciler temsili uray personeli oldu

Kırklareli’nde benzeri grup sakat öğrenci, 3 Meyan Acun Engelliler Günü dolayısıyla belediyede temsili olarak özel türlü, polis, itfaiye aracı ve abece işleri müdürlüğü görevlerinde bulundu.

Öğretmenleriyle Lüleburgaz Belediyesine gelen 15 engelli öğrenci birimleri mülakat ederek çalışmaları izleme etti.

Daha bilahare engelli öğrenciler şehremaneti birimlerinde temsili yerine bire bir bölüm çalıştı.

Temsili zabıta müdürü Ahmet Asker, marketlerde fahiş karşılık denetimi yapılması için telsizden sesli duyuru ederek ekipleri yönlendirirken, bazıları öğrenciler ise bilgisayar başına geçerek işlemler yaptı.

Etkinlikte, özel kalem müdürü olan öğrencilerden down sendromlu Recep Aybat bile Belediye Reisi Meram Gerenli ile gerçekleştirdiği toplantının arkası sıra belediye birimlerini müzakere etti.

Gerenli ile öğrenci Aybat yapılan çalışmaları inceledi.

Belediye Reisi Gerenli, etkinliğin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, özürlü öğrencilerin şehremaneti birimlerinde yönetmenlik yaptıklarını söyledi.

Bugüne hususi engelli öğrencilerle alay malay harıldamak istediklerini dile getiren Gerenli, “Engeller ve farklılıklar bizi asla birbirimizden uzaklaştıramaz. Öncelikle zihnimizdeki engelleri kaldırmamız gerekiyor. Hayatı paylaşmayı başarabiliriz. Bugün canan öğrencilerimiz bize bunu gösterdiler. Değme biri güler yüzleriyle bize enerji kattılar.” diyerek konuştu.

Temsili itfaiye müdürü olan öğrencilerden İlay Yıldız bile haddinden fazla bahtiyar ve ateşin olduğunu belirtti.

Share: