Bayburt’ta “Türkiye Yüzyılı ve Toyluk Paneli” düzenlendi

Bayburt’ta, “Türkiye Yüzyılı ve Bilgisizlik Paneli” gerçekleştirildi.

Bayburt Üniversitesi, Bayburt Eğitim Bilimi Kültür ve Hizmet Vakfı ile Eğitime Destek Platformu (EDEP) Bayburt Temsilciliği iş birliğinde Bayburt Üniversitesi Baberti Kampüsü’nde kâin Busenaz Sürmeneli Spor Salonu’nda planlı panelde mütekellim Rektör Prof. Dr. Bahtiyar Türkmen, öğrencilerin paneli samimi takip etmesini istedi.

Bayburt Üniversitesi herkesin üniversitesi olduğunu belirten Türkmen, “İnşallah giderek lise ve ortaokuldaki kardeşlerimiz dahi üniversitemizi yeğleme edecektir. Panelin düzenlenmesinde emeği geçen bilcümle kuruluşlara teşekkür ediyorum.” ifadesini kullandı.

EDEP İl Temsilcisi ve Bayburt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tevhit Ayengin bile vasat kendisine içinde terbiye olan seçkin türlü faaliyeti desteklediklerini dile getirdi.

Gençlerin ülkenin geleceği üzere önem taşıdığını vurgulayan Ayengin, “Gençlerimiz yarının Türkiye’sini, dünyasını düz yazı edeceklerdir. Gençlerimiz henüz önceki bile kendilerini ispat ettiler. Görev kendilerine düştüğünde neler yapılabileceğini gösterdiler.” dedi.

Bayburt Terbiye Kültür ve Bakım Vakfı Başkanı İsrafil Kahraman birlikte öğrencilere ve vatandaşlara bindi vermeyi amaçladıklarını, bu kök organizasyonlarda düzlük almaktan bahtiyarlık duyduklarını söyledi.

Daha sonraları GENAR Araştırı Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Aktaş’ın moderatörlüğünü yaptığı panelde, DOĞRU Tümen Bayburt Saylav Fetani Battal, Üsküdar Belediye Reisi Hilmi Türkmen, Ümraniye Belediye Reisi İsmet Saika, Bayburt Takım Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Şentürk ve gazeteci Taha Hüseyin Karagöz, Türkiye’nin gelecek yüzyılı konusunda değerlendirmelerde bulundu.

Panele, Bayburt Valisi Cüneyt Epcim, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Share: